Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jiří Březina podepíše detektivku v knihkupectví Kosmas

200922nab01
Rodák z jihočeské metropole Jiří Březina je úspěšným autorem detektivního žánru, dvakrát získal Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Svůj čerstvý titul Nalezení, který je pokračováním série s detektivem Volfem, bude podepisovat v knihkupectví Kosmas v ulici Na Sadech ve čtvrtek 22. září
20.09.2022 15:10 | Ladislav Lhota

Českobudějovické knihkupectví Kosmas v ulici Na Sadech se stane ve čtvrtek 22. září od 17 hodin místem konání autogramiády zdejšího rodáka a spisovatele Jiřího Březiny (1980), jenž bude podepisovat čerstvě vydanou detektivní knihu Nalezení, další díl volné série Policista Tomáš Volf. Dosud vyšly tituly Na kopci, Promlčení, Polednice, Vzplanutí, Mizení. Kmotrem nového románu je publicista Josef Klíma, který napsal doslov a spolu s autorem uvedl knihu pro veřejnost v pražských Kasárnách Karlín 15. září.

Č. BUDĚJOVICE – Absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Jiří Březina se řadí k nejvýraznějším autorům současné české detektivky. S debutem Na kopci sklidil v roce 2014 Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. Úspěch zopakoval v roce 2020 s knihou Vzplanutí, navazující na detektivní sérii s policistou Tomášem Volfem. Porotci, recenzenti i čtenáři oceňují u Jiřího Březiny originální zápletky, autentičnost vyprávění i obratnou hru se čtenářským očekáváním, které často vyústí v nečekaný zvrat. Jeho knihy se dočkaly také překladu do polštiny. Rodilý Budějovičák se vedle psaní věnuje copywritingu, překladatelství a elektronické hudbě.

Anotace ke knize Nalezení:

V kanceláři soukromé vyšetřovatelky Evy Černé se objeví zoufalý otec pohřešované Lenky. Dívka způsobila tragédii, utekla a zřejmě si chce ublížit. Rozjíždí se intenzivní pátrání a na místo dorazí i Tomáš Volf, který vyrůstal v nedalekém maloměstě. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží.

(lho, mav)
Foto Knihkupectví Kosmas Č. Budějovice a www.centrum-detektivky.cz


200922nab02
200922nab03
200922nab04


Přidej komentář