Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jižní Čechy bodují v anketě Kraj mého srdce

krs01
Téměř jedenáct tisíc hlasujících označilo jižní Čechy za nejoblíbenější turistickou destinaci. Mnozí se rádi pohybují také v prachatickém Areálu lesních her
20.04.2021 15:22 | Ladislav Lhota

V rámci devátého ročníku ankety Kraj mého srdce posbíral Jihočeský kraj sedm medailových příček v osmi hodnocených tematických kategoriích. Za rok 2020 získal celkem tři zlaté a čtyři stříbrné. Nejoblíbenější jsou Jihočeši v kategoriích Kam na výlety s dětmi, Kam na koně a koňské stezky a Kam za zážitkem a adrenalinem. Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s., a pod záštitou Asociace krajů České republiky.

JIŽNÍ ČECHY – Mezi čtrnácti tuzemskými regiony se český jih vyšplhal do čela medailového pořadí (před Jihomoravský kraj a Vysočinu) v anketě, která zjišťuje a meziročně porovnává vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. „Výsledky jednotlivých kategorií ukazují, že naše směřování k podpoře aktivit pro široký okruh návštěvníků je správnou cestou, jak uspět v cestovním ruchu. Obsazení prvních a druhých příček vnímáme jako prestižní ocenění, významnou odměnu za naše úsilí, ale i závazek do další práce,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR).

Vedle třech prvních míst byl Jihočeský kraj v roce 2020 druhý v kategoriích Kam na letní dovolenou, pěší a cyklo, Kam za folklorem a tradicemi, Kam do lázní a wellness, Kam na památky a historická místa. Pátou pozici obsadil v kategorii Kam na zimní dovolenou. „Výsledky v anketě dokazují, že se k nám lidé rádi vracejí a rádi využívají služeb našich obyvatel, podnikatelů a živnostníků, kteří za sebou mají mimořádně těžký rok. Mým cílem je pomoci jim všemi způsoby, jak to dokážeme jako kraj, aby zvládli složitou situaci,“ ujistil František Talíř, první náměstek jihočeského hejtmana, který je zodpovědný za cestovní ruch.

Padl rekord z roku 2019

K vysoké návštěvnosti a oblíbenosti jižních Čech v uplynulém roce přispěla iniciativa Jihočeské centrály cestovního ruchu, které se v době koronavirové krize podařilo téměř nemožné: Jihočeský kraj byl ve třetím čtvrtletí 2020 turisticky nejnavštěvovanějším tuzemským regionem. V počtu hostů i přenocování za sebou jižní Čechy historicky poprvé nechaly nejen všechny ostatní české kraje, ale i Prahu. Navzdory krizi strávili návštěvníci na jihu Čech více než 2,38 milionu nocí, což představovalo o 4,8 procenta víc, než v rekordním roce 2019. Tento výsledek připisují odborníci také úspěšnému projektu JCCR Léto a Podzim v jižních Čechách.

Bezmála pět tisíc českých rodin využilo nabídku Jihočechů na dotované ubytování a svou dovolenou si dopřálo na jihu Čech. Statistiky turistické návštěvnosti regionu mají dlouhodobě rostoucí trend a korespondují s úspěšnými výsledky v anketách, k nimž patří Kraj mého srdce. Z pohledu absolutního pořadí skončily jižní Čechy na druhém místě ze všech krajů, velmi těsně za jižní Moravou. Pokud jde o srovnání krajů v počtu přidělených hlasů, vítězem jsou jižní Čechy, které za svoji nejoblíbenější turistickou destinaci označilo téměř jedenáct tisíc hlasujících.

(lho, tzc)
Foto archiv JCCR


krs02
krs03
krs04
krs05


Přidej komentář