Magazín kulturního dění v Praze a okolí

José Cura bude šéfovat jihočeskému festivalu

cuf01
José Cura, osmapadesátiletý operní pěvec s tenorovým typem hlasu se proslavil nejen v rolích Othella či Samsona, ale také jako interpret v nekonvečních koncertních vystoupeních po celém světě. Představil také svoji Hudbu srdce v katedrále Sv. Mikuláše v Českých Budějovicích v březnu 2016
14.03.2021 11:46 | Ladislav Lhota

V ponuré době spoutané koronaviry přicestoval na český jih světoznámý operní pěvec José Cura a zahájil zde v roli uměleckého šéfa přípravné kroky k pořádání Jihočeského hudebního festivalu, jehož premiérový ročník se chystá na léto 2022. Za projektem stojí mlékárenská firma Madeta – podle vize iniciátorů se hudební přehlídka bude každoročně stěhovat a jejím hostitelem budou především zámecké či hradní prostory. První volba zřejmě padne na Český Krumlov a Bechyni.

JIŽNÍ ČECHY – Za myšlenkou založit festival stojí dlouholeté přátelství argentinského rodáka Josého Cury, jenž vícekrát vystupoval na jihu Čech (účinkoval i před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově), a ředitelem Madety Milanem Teplým, který se hodlá postarat o finanční zajištění projektu. Rozpočet čtrnáctidenní akce odhaduje na šedesát až sedmdesát milionů korun. „Budu zodpovědný za převzetí projektu a jeho rozpočtu tak, abych z toho poskládal opravdovou, hmatatelnou věc. Máme mnoho nápadů a kontaktujeme lidi po celém světě. Jakmile dostaneme zelenou – z bezpečnostního, politického a ekonomického hlediska, jsme připravení do toho jít,“ uvedl Cura pro Seznam Zprávy. 

(lho)
Foto Ján HonzaPřidej komentář