Magazín kulturního dění v Praze a okolí

K(n)oření života se představí v Milevsku a v Praze

140323mkn01
Komik, moderátor a producent Miloš Knor, jenž pochází z metropole jižních Čech, předkládá čtenářům svůj druhý knižní počin, který nese název K(n)oření života. Stránky plné glos ke každodennímu lidskému počínání ilustrovala autorova manželka Eva Knor. Knížka bude mít oficiální prezentaci v Milevsku a Praze
14.03.2023 14:04 | Ladislav Lhota

Nakladatelství CPress ze skupiny Albatros Media aktuálně dodalo na knižní trh zábavný glosář z pera českobudějovického rodáka a známého šoumena Miloše Knora (1967). Nese název K(n)oření života a dvakrát se oficiálně představí veřejnosti. Poprvé na Zimním stadionu v Milevsku 18. března při utkání domácího výběru s HC Olymp, kde bude kmotrem herec a kapitán Olympu Martin Dejdar, podruhé v pražském Luxoru 20. března pod patronací českokrumlovského rodáka Mariana Jelínka.

MILEVSKO / PRAHA – Někdy se to nezdá, ale kterýkoliv den si člověk může vyplnit smíchem. Potvrzují to glosy populárního komika Miloše Knora, které dokážou zlepšit náladu od jara do zimy. Dá se doma vypěstovat ananas, aniž byste si přivodili smrtelné zranění? Jak vypadá hybridní hospodská hádka? Proč je Ježíšek neviditelný? Co vše se může přihodit při používání moderních technologií? Může obyčejná návštěva restaurace přinést nevšední zážitky? Jaká překvapení může nabídnout sport či sportovní zápas nebo třeba nevinné sbírání hub? Odpověď na tyto a další všetečné otázky najde čtenář v rozpustilých úvahách, které mu vrátí chuť do života za každé situace.  

Jedna každá kapitola K(n)oření života generuje humorné osvěžení nejen díky textu, ale také ilustracím autorovy manželky Evy Knor. „Je to ideální knížka do čekárny, autobusu, do vlaku anebo třeba na záchod. Můžete si ji vzít na dovolenou, lze ji číst úplně všude. Glosy jsou krátké a nijak na sebe nenavazují, takže můžete knihu otevřít kdykoliv a kdekoliv. Stejně se dá i zavřít,“ vysvětluje komik, moderátor, scenárista, režisér, spisovatel, glosátor, dramaturg, producent a zemědělec Miloš Knor, jenž navazuje čerstvě vydaným titulem na svůj knižní debut s názvem Instant. I tentokrát jde o svěží četbu, která pohladí duši každého čtenáře, donutí ho zastavit se, zamyslet či zavzpomínat a hlavně se zasmát.   

Knorův glosář doporučuje hokejový trenér a mentální kouč Marian Jelínek, českokrumlovský rodák a rovněž velmi aktivní autor. „Někdo nám při narození otočil přesýpací hodiny života, a jak všichni dobře víme, jednoho dne se dosypou. Čas, který zde strávíme, lze vyplnit různorodým způsobem. Co je nám však společné napříč věku, generacím, genderu či různorodému náboženskému vyznání, je fakt, že chceme mít většinu času dobrou náladu, smát se. Možná lze i tímto způsobem vnímat míru životního štěstí – kolik dnů, hodin, minut… se smějeme,“ říká někdejší osobní trenér slavného Jaromíra Jágra. Miloš Knor také hraje hokej za Olymp. Návštěvníci divadel dobře znají jeho Šou jednoho Knora.

(lho)
Foto archiv Albatros Media a Facebook HC Olymp


140323mkn02
140323mkn03
140323mkn04


Přidej komentář