Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kabelky významných žen se pyšní vlastními příběhy

060722kab01
Kabelky významných žen, které si odnesly s sebou do početné kolekce Zuzany Ilinčevové vlastní zajímavé příběhy, budou k vidění v táborské Galerii 140 až do 2. září. Dvakrát si je návštěvníci prohlédnou s doprovodným komentářem zanícené sběratelky
06.07.2022 14:34 | Ladislav Lhota

Táborská Galerie 140 v Koželužské ulici připravila na léto neobvyklou výstavu, o jejímž zaměření plně vypovídá název – Příběhy kabelek významných žen. Od 8. července do 2. září bude k vidění výběr ze sbírky renomované architektky Zuzany Ilinčevové, která buduje svoji kolekci (bez souvislosti s architekturou) od roku 2010 a zatím shromáždila ke čtyřem stovkám exemplářů. Uskuteční se také dvě komentované prohlídky vedené sběratelkou.

TÁBOR – Základ kabelkového fondu vytvořila Zuzana Ilinčevová (1950) z vlastních, již nepoužívaných kousků, které doplňuje exempláři, u nichž zná jméno původní majitelky a jsou spojené se zajímavým příběhem. Doba vzniku těchto příručních „zavazadel“ v netradiční kolekci zasahuje od zcela zánovních až do konce 19. století. Majitelka je vystavovala již v pražské Trmalově vile, kde je doplnila ukázkou milostných dopisů z let 1918 až 1940. Úspěch sklidila i výstava nazvaná Kabelky a motorky v muzejním prostoru sokolovského zámku. Společnost kabelkám zde vytvořily historické motocykly.  Další chystaný projekt nese pracovní název Kabelky a židle.

Komentované prohlídky v táborské Galerii 140 se uskuteční 20. července resp. 20. srpna, vždy od 17 hodin. Při omezené kapacitě doporučují organizátoři jednotlivým zájemcům předchozí objednání na tel. čísle 602 246 818.  

(lho)
Foto archiv Galerie 140Přidej komentář