Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Katka s Čendou se ujmou rodin s dětmi v České Kanadě

kan01
Houbový park a ráj skřítků v Roseči leží na jedné z tras v rámci Putování s dětmi po české Kanadě s průvodci Katkou a Čendou
15.07.2020 11:24 | Ladislav Lhota

Česká Kanada jako jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí jižních Čech v těsném sousedství Vysočiny patří k ideálním lokacím pro rodinnou dovolenou spojenou s kulturními zážitky, poznáváním přírodních krás i historických památek. Příjemná zábava čeká na příslušníky všech generací, aktivní sportovce i lenochy. Dětem s rodiči přichystala milé překvapení zdejší destinační společnost. Již brzy je přivítají noví dětští průvodci Katka s Čendou.

ČESKÁ KANADA – Vstřícně k rodinám se orientuje také nabídka dotovaného ubytování a slev ze vstupného na různé atraktivity v Jihočeském kraji. „Snahy destinačního managementu turistické oblasti České Kanady plně zapadají do komplexu opatření, jimiž se snažíme zmírnit dopady koronavirové krize na domácí cestovní ruch,“ připomíná Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). „Podpora rodinné dovolené napříč regionem je jednou z priorit podpory a propagace turismu v jižních Čechách,“ doplňuje hejtmanka Ivana Stráská.

„Putování s dětmi po České Kanadě“ v doprovodu Katky s Čendou je nový rodinný průvodce a zároveň hra. Příprava jde do finále. Děti získají razítka a za různý počet razítek dostanou odměny v informačních centrech. „Součástí tras je například Zoopark Na Hrádečku, Obludiště, největší keřový labyrint ve střední Evropě v Dolní Pěně u Jindřichova Hradce, Houbový park a ráj skřítků v Roseči, rozhledna U Jakuba, Kukuřičné bludiště v Roseči, úzkokolejka, cesta pohádkovým lesem u Slavonic, koupaliště v Jindřichově Hradci a Dačicích nebo jindřichohradecký výstavní dům Stará radnice,“ přiblížila obsah průvodce Kateřina Trávníčková, produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada.

Přírodní park Česká Kanada náleží k oblíbeným destinacím na jihu Čech pro domácí i zahraniční turisty. Tvoří ho území území mezi Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem. Svůj název získala krajina díky nápadné podobnosti s oblastmi na severu Ameriky. Na první pohled je to drsná příroda se spoustou skalních útvarů a rybníků, připomínajících severská jezera uprostřed rozlehlých lesů. Turistická oblast Česká Kanada se rozprostírá od hranic s krajem Vysočina až po Pluhův Žďár nedaleko Jindřichova Hradce, do turistické oblasti spadá i zámek Červená Lhota nebo hrad Landštejn. Oblast je přístupná díky úzkokolejce a síti cyklotras.

(lho, tzc)
Foto archiv JCCR


kan02
kan03
kan04
kan05
kan06


Přidej komentář