Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kdo letos napodobí hráče na akordeon Martina Šulce?

vis01
Vítězem televizní soutěžní show Virtuosos V4+ se v roce 2020 za Českou republiku stal hráč na akordeon Martin Šulc, student Pražské konzervatoře a rodilý Jihočech. Osobně mu gratuloval proslulý operní pěvec a člen poroty Plácido Domingo
26.05.2021 10:37 | Ladislav Lhota

Celosvětově sledovaná televizní show mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ chystá svoji sedmou řadu. Vybraní umělci ze čtyř států Visegrádské čtyřky a Chorvatska dostanou příležitost setkat se na pódiu s hvězdami světového formátu, získat mezinárodní podporu při rozvíjení talentu, vysokou finanční odměnu, možnost vystoupit na známých festivalech a ukázat se milionům televizních diváků. Svůj talent mohou předvést i čeští zástupci, ze kterých vzejde jeden z pěti celkových vítězů.

PRAHA / JIŽNÍ ČECHY – Uchazeči se mohou přihlásit na webu Virtuosos do 7. června. Virtuosos V4+ dlouhodobě podporuje operní tenor Plácido Domingo, který bude i letos součástí hvězdné super poroty. Za Českou republiku usedne v porotě již podruhé Gabriela Boháčová, hudební producentka a umělecká ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. „Když mě oslovili z Virtuosos V4+, byla jsem ohromně poctěná. Je to soutěž na světové úrovni, na které participují velké osobnosti hudebního světa. Moc ráda pracuji s dětmi a na projektech podporujících mladé talenty. Věřím, že soutěž namotivuje děti, aby se hlásily do hudebních škol,“ říká porotkyně.

Soutěž Virtuosos V4+ se vypisuje pro hráče na hudební nástroje s věkovou hranicí do osmnácti let a pěvce do dvaceti čtyř let. Vznikla v Maďarsku, kde způsobila před sedmi léty televizní revoluci. Stala se jedním z nejlépe hodnocených pořadů. V roce 2020 se poprvé do soutěže zapojily i mladé talenty ze zemí Visegradu a Srbska. Z každé země vzejde jeden vítěz, který získá patnáct tisíc euro. Letos se bude show přenášet na sedmi televizních kanálech v pěti evropských zemích. Čeští diváci si celý program mohou vychutnat na ČT Art od 3. do 17. prosince. V závěrečném dílu se uskuteční velké finále, z něhož vzejde pětice vítězů.

Každá země zastoupená v soutěži si oslaví vlastního vítěze. Díky tomu neexistuje žádná konkurence mezi národy. „Každý má šanci vyhrát. Přihlaste se do naší show, ukažte svůj talent a staňte se součástí velké mezinárodní rodiny Virtuosos,” povzbuzuje mladé hudebníky zakladatelka soutěže Mariann Peller a připomíná, že posláním jedinečné soutěže je objevování a podpora mladých talentů klasické hudby. V roce 2020 vyhrál za Českou republiku hráč na akordeon Martin Šulc, rodák z Českých Budějovic, jenž vyrůstal v Třeboni. Přihlášku do soutěže sledované téměř sedmdesáti miliony televizních diváků lze vyplnit na https://virtuosos.com/application-form-cz.  

(lho, luh)
Foto archiv Virtuosos V4+


vis02


Přidej komentář