Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Komedianti v ulicích se ukážou Táboru poosmé

kom01
Táborští Komedianti v ulicích se svojí poetikou řadí k menšině českých festivalů, které prezentují moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace
01.08.2018 09:14 | Ladislav Lhota

Mezinárodní festival pouličního divadla v Táboře vstupuje do 8. ročníku. Na Žižkově náměstí a blízkém okolí od 3. do 5. srpna nabídnou Komedianti v ulicích to nejlepší z domácí tvorby pouličních divadelníků a nového cirkusu. Představí se zahraniční soubory, dojde na světovou premiéru, koncerty i hravé dílny. Festival pořádá město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem a dramaturgem programu je přední český mim Radim Vizváry, držitel ceny Thálie za rok 2016.

TÁBOR – Hlavním lákadlem letošního festivalu Komedianti v ulicích jsou dva přední domácí soubory Losers Cirque Company a La Putyka, které posouvají hranice nového cirkusu. Silné bude zahraniční zastoupení, nesoucí se tentokrát ve středomořském duchu. Uvolněnou atmosféru španělských měst navodí Muranga Circo, one man show pouličního klauna. Světovou premiéru komediálního představení DUO uvede v Táboře fyzické divadlo La Mecànica z Mallorky. Aktéři přesvědčí diváky, že zdrojem humoru, klaunérie i klukovského soupeření může být i obyčejný kbelík.

O zábavu rodin s dětmi se postarají pouliční herci, mimové, žongléři, chůdaři a produkce několika loutkových divadel. Představí se Buchty a loutky, slovenský klaun Filip Hajduk, který pracuje s balanční ekvilibristikou, nebo fyzické divadlo Teatr Novogo Fronta s nejnovějším představením Ádemenato. Pestrý program doplní tři speciální večerní koncerty. V pátek 3. srpna představí svůj hudební projekt herečka a zpěvačka Erika Stárková. Sobotní večerní program rozproudí romská kapela Bengas, španělská skupina Miramundo a ohňová show Palitchi.  

Pro malé i velké, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se aktivně zapojit, jsou připravené dílny žonglování, vzdušné akrobacie nebo divadelního líčení. Novinkou je Loutkoviště, kde si příchozí mohou zahrát divadlo. Táborský festival Komedianti v ulicích vznikl roku 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů prezentujících moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

(lho, tzt)
Foto archiv festivalu


kom02


Přidej komentář