Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Komedianti v ulicích Tábora se předvedou pojedenácté

260722pof01
Doprovodný program v rámci 11. ročníku mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích obstarají v centru Tábora interaktivní estrády mimů, klaunů, žonglérů a chůdařů, kteří si říkají Animáci (Anna Kukuczková, Erika Čičmanová, Valéria Daňhová, Lukáš Šimon, Vojta Štulc, Vojta Svoboda, Jiří Jelínek, Matěj Kohout)
26.07.2022 13:47 | Ladislav Lhota

Už jedenáctý ročník mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích uspořádá táborský odbor kultury a cestovního ruchu od 5. do 7. srpna. Programovou dramaturgii jedné z mála akcí, která prezentuje moderní pouliční divadlo v centru městské památkové rezervace, sestavuje Radim Vizváry, nositel Ceny Thálie v oboru pantomima. Diváci se dočkají ve večerních i odpoledních hodinách několika vystoupení nového cirkusu, dále koncertu, ohňové show i loutkového divadla.

TÁBOR – Francouzská performerka Anaëlle Molinario předvede pod titulem Abkadissa pětadvacetiminutovou show fyzické komedie a cirkusového umění (Žižkovo náměstí, 5. 8. od 19.30, 6. 8. od 14 hodin). Argentinská dvojice Federico Marotta a Soledad Moscoso vystřihnou směs jemnosti, šarmu, elegance, ale i šílenství a drzosti v akrobatické a klaunské show Compañía Per Se (Žižkovo náměstí, 5. 8. od 20, Tržní náměstí, 6. 8. od 19 hodin). Circus Brothers budou koncertovat na Žižkově náměstí 5. srpna od deváté hodiny večerní.

Ohňová show neboli ohnivá groteska Blackout paradox: Recombination naplní energií a pyrotechnickými efekty Žižkovo náměstí 5. srpna od deseti hodin večer. Pojednává o snaze geniálního profesora XY ovládnout přírodní zákony a stvořit lepší a dokonalejší bytosti, než je lidstvo samo. Jeho experiment se mu však vymkne z rukou a stane se zkázou pro něj i jeho „děti“. Studio Damúza v loutkovém představení Špílmachr – Jenovéfa (Pražská ulice, 5. 8. od 13 hodin) namíchá loutky, ovoce a zeleninu z tradiční české dramatické kuchyně. Doprovodný program na Žižkově náměstí a přilehlých ulicích obstarají Animáci.

(lho)
Foto komediantivulicich.cz, archiv Tábor v akci


260722pof02


Přidej komentář