Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kontakt s diváky udržuje Jč divadlo on line

cem01
Záznamem hry Čechomoří z repertoáru Malého divadla odstartuje 24. dubna blok šesti představení na youtube kanálu Jihočeského divadla. Jednu z rolí v Čechomoří ztvárňuje herečka Terezie Jelínková
21.04.2020 14:27 | Ladislav Lhota

Koronavirová karanténa nebrání čtyřem souborům Jihočeského divadla udržovat kontakt s diváky on line. Na Mall.TV je možné shlédnout vybrané inscenace bez omezení až do konce nouzového stavu. Na youtube kanálu Jč divadla odstartuje 24. dubna blok šesti inscenačních záznamů. Aktivní jsou divadelníci také na sociálních sítích (facebook, instagram), kde přibližují aktuální dění v zákulisí, nabízejí soutěže, zpívání, audionahrávky nebo seriál o baletu.

Č. BUDĚJOVICE – Prostřednictvím Mall.TV uvedlo Jihočeské divadlo záznam tanečního představení Klíče odnikud (zájem projevilo téměř deset tisíc diváků), opery La traviata a činoherníhu kusu Elity. Všechny inscenace vysílané na Mall.TV jsou napojené na sbírku pro Jihočeské divadlo, která je založená na www.donio.cz a lze je přehrávat neomezeně do skončení karantény. Vedení divadla navázalo spolupráci s nově vznikající platformou Kultura doma, kde také bude možné během karantény přehrávat některá představení. Od 24. dubna do 29. května uvede youtube kanál JD postupně šest divadelních záznamů (vysílací program pod tímto článkem). 

Na sociálních sítích připomnělo JD autorský muzikál Kronikáři spojený s tvořením pro děti. Pokračuje soutěž s fotkami z divadelního archivu. Soubor baletu připravil pozdrav z domácího tréninku a šéf opery s kolegy poslal foto z úklidu archivu. Malé divadlo na svých facebookových stránkách nachystalo pro mladší a menší diváky Bruncvíkova dobrodružství s tipy na výlety a zpívání s názvem Malé Tobě. „Pro facebookové fanoušky připravujeme od 21. dubna soutěž Hádanky z činohry. Od 29. dubna chystáme miniseriál o baletu, který večer vyvrcholí přenosem z oslav Mezinárodního dne tance, jehož součástí bude i náš baletní soubor,“ sděluje Eva Marečková z marketingového oddělení.

Audioknihu Charlotta, žena Tomáše G. Masaryka, kterou v režii šéfky činohry Jihočeského divadla Martiny Schlegelové namluvili členové činoherního souboru Natálie Drabiščáková a Pavel Oubram, bude možné přehrávat od 6. května. Nahrávka vznikla ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice, který je mediálním partnerem divadla. Malé divadlo spustí na svých facebookových stránkách 30. dubna audionahrávku knihy Zmizení Edwina Lindy v podání herců Malého divadla.

(lho, tzd)
Foto Petr Zikmund

Vysílací program na youtube kanálu JD:

24. 4. 2020 Čechomoří – inscenace o lásce k moři a snech českého národa
1. 5.   2020 Šípková Růženka – baletní pohádka
8. 5.   2020 Nebezpečný experiment – mysteriózní thriller
15. 5. 2020 Její Pastorkyňa – hudební drama
22. 5. 2020 Filmmakeři – film na divadle
29. 5. 2020 Trubadúr – operní dramaPřidej komentář