Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kotva přiblíží černobílé vidění Lucie Kacrové a Jany Hunterové

060523sth01
V kavárně (Kafé Okolo) a předsálí českobudějovického Biografu Kotva pokračuje seriál paralelních výstav ze světa fotografie a výtvarného umění. Do konce školního roku se zde bude prezentovat dílo ilustrátorky Lucie Kacrové a fotografky Jany Hunterové
06.05.2023 12:16 | Ladislav Lhota

Kafé Okolo v Biografu Kotva na Lidické třídě v jihočeské metropoli  bude od 12. května (vernisáž) do 30. června hostit prodejní výstavu ilustrací (tisků) předčasně zesnulé Lucie Kacrové (1990 – 2022), jejíž černobílé práce spojují preciznost, emocionální hloubku i atmosférickou sílu. Předsálí kina bude ve stejném termínu zdobit soubor fotografií pod souhrnným názvem Albion, jehož autorka Jana Hunterová se zaměřuje ve své práci hlavně na dokumentární snímky.

Č. BUDĚJOVICE – Divočina Lucie Kacrové je celý název kotvácké výstavy, která poskytne jedinečnou příležitost prozkoumat autorčino dílo, objevit nezaměnitelnou kreativitu a krásu vloženou touto výjimečnou osobností do světa ilustrace. Rodačka z Chlumce nad Cidlinou rozvíjela svůj unikátní styl již při studiu na Střední umělecké škole v Bechyni. Pracovala nejraději s kombinací černé a bílé sem tam doplněnou červeným detailem. Inspirovala se literaturou, hudbou, filmem, ale také obyčejným životem. Vedle ilustrací se věnovala umělecké i komerční grafice. Působila na jihu Čech. V rámci vzpomínkového měsíce na Lucii se konají souběžně výstavy na pěti budějovických adresách.

Na všech expozicích Lucie Kacrové od dubna do června (v případě ESSE Shop Gallery Space do 9. října) se uskuteční sbírka na podporu vytištění knihy s autorčinými obrázky a básněmi Jana Nepomuka Piskače.  

Fotografický soubor Jany Hunterové dostal název Albion podle stejnojmenné písně od Babyshamblers. Autorka má za sebou doktorandský program na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě a zastává mnoho profesí – je fotografkou, pedagožkou, experimentální filmařkou, historičkou fotografie, kurátorkou. Dokumentuje klimatické změny a sociální problémy nejen v tuzemsku, ale i daleko od domova. Na černobíle vyvedených snímcích s respektem zachycuje lidi v jejich přirozeném prostředí a rozpoložení. Svoji tvorbu prezentovala na výstavách a festivalech po celém světě a získala několik domácích i mezinárodních ocenění.

(lho, tzk)
Foto archiv Václava Němce a Biografu Kotva


060523sth02
060523sth03
060523sth04
060523sth05
060523sth06


Přidej komentář