Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Krajské město rozkvetlo muškáty, jiřinami či voskovci

190722kve01
Skoro až záplavou letniček hýřících všemi barvami tradičně ožila jihočeská metropole na začátku hlavních prázdnin. Rozkvetlé surfinie, netýkavky, muškáty, jiřiny, voskovce, svíčkovce, voděnky nebo kaly zdobí ulice, náměstí, mosty i kruhové objezdy
19.07.2022 11:21 | Ladislav Lhota

Počátkem letních prázdnin rozkvetla jihočeská metropole do krásy. Po cestě za kulturou, památkami, sportem i zaměstnáním se lidé osvěží při pohledu na rozkvetlé surfinie, netýkavky, muškáty, jiřiny, voskovce, svíčkovce, voděnky, kaly a další okrasné rostliny. Všemi barvami hýří železné mosty přes Malši, relaxační oáza na Sokolském ostrově, pěší zóna v Krajinské ulici nebo hektarové náměstí Přemysla Otakara II. se sedmi desítkami závěsných nádob a šedesátkou květináčů.

Č. BUDĚJOVICE – Každoročně přibývají místa s květinovou trvalkovou výzdobou na záhonech Mariánského a Senovážného náměstí, na kruhových objezdech v Mladém a květináčích prakticky po celé aglomeraci u soutoku Vltavy s Malší. „Kooperujeme se společností Městské zahradnictví Strakonice, která se stará o výsadbu a zajišťuje pravidelnou odbornou péči. O zálivku pečuje firma FCC České Budějovice. Naštěstí jsme letos zatím nezaznamenali žádné větší škody spáchané vandaly,“ oceňuje náměstek primátora Ivo Moravec.

Městské prostředí zvelebují rovněž obyvatelé, kteří se zapojují do soutěže o atraktivní finanční odměny s názvem Rozkvetlé město. Lidé mohou na e-mail rozkvetlemesto@c-budejovice.cz do poloviny srpna posílat fotografie rozkvetlých oken, balkónů, předzahrádek, ale i veřejných či městských prostranství, o jejichž výzdobu si připisují zásluhy. K fotografii stačí přidat adresu a kontaktní údaje. Přihlásit se mohou i přes vytištěnou přihlášku, která je k dispozici v městském informačním centru na radnici, nebo ke stažení na webových stránkách města www.c-budejovice.cz/…o-0. Deset nejlepších soutěžících získá odměnu od dvou do deseti tisíc korun.

(lho, rek)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


190722kve02
190722kve03
190722kve04
190722kve05
190722kve06


Přidej komentář