Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kreslený humor Jiřího Slívy ukazují U Tří lvů

sli01
Kreslený humor z dílny výtvarníka, ale také básníka a hudebníka Jiřího Slívy, ukazují v galerii Českého rozhlasu v jihočeské metropoli
12.05.2017 13:15 | Ladislav Lhota

Autorský rukopis grafika, kreslíře a ilustrátora Jiřího Slívy si za několik desítek let získal obdiv a přízeň v Čechách i v zahraničí. Jeho tvorbou se mohou diváci potěšit až do 2. června ve výstavní galerii Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Plzeňského rodáka a letošního sedmdesátníka si veřejnost spojuje hlavně s kresleným humorem, Jiří Slíva je však i nadaný básník a hudebník.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Lásku k hudbě našel Jiří Slíva při studiích na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kariéru kytaristy, bubeníka, zpěváka a autora zahájil v šedesátých létech, kdy hrál s plzeňskou kapelou Spiders tehdy módní mersey beat. Později doprovázel dvě populární písničkářské dvojice Vodňanský a Skoumal a také Buriana s Dědečkem.

Debutového představení své tvorby na hudebním nosiči se dočkal až roku 2014, kdy vydal Galén hrst jeho hudebně i slovesně hravých krátkých písniček na albu s imperativním názvem Kup si bicí. Popularitu následujícímu albu Nemysli na to, které vyšlo v loňském roce, zajistila znovu studiová účast party vynikajících muzikantů včetně legendy českého jazzového piana Karla Růžičky.

(lho, tich)
Foto archiv Českého rozhlasuPřidej komentář