Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Krumlovské Velikonoce doprovodí koncerty i noční bdění

060423vkb01
Romantické město Český Krumlov s historickým jádrem pod ochranou UNESCO prožije velikonoční svátky důstojným způsobem nejenom bohoslužbami či bděním u Božího hrobu, ale také komorními koncerty, řemeslným jarmarkem nebo tvůrčími dílnami. Návštěvníci gastronomických zařízení se občerství zeleným pivem
06.04.2023 08:43 | Ladislav Lhota

Velikonoční čas v Českém Krumlově otevře o Zeleném čtvrtku řemeslný jarmark na náměstí Svornosti a celé historické město prodchne sváteční atmosféra. Po boku křesťanských bohoslužeb se obnoví tradice nočního bdění u Božího hrobu (čestnou stráž zajistí schwarzenberští granátníci), budou se konat koncerty, otevřou se tvůrčí dílny v Regionálním muzeu a lidé dostanou příležitost pořídit si tematické snímky v Museu Fotoateliér Seidel. Gastronomové připraví velikonoční speciality včetně zeleného piva.

ČESKÝ KRUMLOV – Řemeslný trh nabídne ve čtvrtek 6. dubna velikonoční a řemeslné výrobky, příchozí nahlédnou pod šikovné ruce řezbáře, sedláře, tkalce, kováře nebo košíkáře. Prodávat se budou kraslice, velikonoční dekorace i něco dobrého na zub. V Regionálním muzeu si děti vyrobí veselá vajíčka pomocí lepené mozaiky, barevných vosků a šňůrkování. Dospělí zde vyzkoušejí tradiční techniku vyškrabávání kraslic. Zajímavý program nabídnou Kláštery s interaktivní expozicí nebo kreativními dílničkami. Pro děti bude lákavé páteční dobrodružné hledání pokladu. S průvodcem prochodí celý klášterní areál a budou odkrývat nejrůznější velikonoční tajemství a tradice.

Na Velký pátek je připravený návrat unikátní českokrumlovské tradice – rozjímání u zinscenovaného hrobu Ježíše Krista v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie. V kostele Sv. Víta se chystají sváteční obřady – velikonoční virgilie i slavnost Zmrtvýchvstání Páně na Boží hod velikonoční. Koncertovat bude Smíšený pěvecký sbor Perchta s Krumlovským komorním orchestrem, Dětský folklórní soubor Jitřenka a Krumzušband. Hudbou ožije také rokokový sál na Kvítkově dvoře. Po všechny sváteční dny bude otevřené Museum Fotoateliér Seidel. Návštěvníky přivítají rovněž místní restaurace a kavárny, nebude chybět ani tradiční várka zeleného piva.

(lho, nes)
Foto archiv ckrumlov.infoPřidej komentář