Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Krumlovský Dubík se připojí ke Dni otevřených lesů

090622nau01
V rámci Dne otevřených lesů mohou zájemci vyrazit také do lokality Dubík v Českém Krumlově. Děti se zabaví u stánku lesní pedagogiky, kde budou poznávat dřeviny, byliny a zvěř. Odborný dohled zajistí zkušení lesníci
09.06.2022 13:46 | Ladislav Lhota

Do celostátního Dne otevřených lesů v sobotu 18. června se zapojí také lokalita zvaná Dubík v Českém Krumlově. Návštěvníci si díky zajímavé akci snáze uvědomí, co se děje v lese a jak tento prostor ovlivňuje koloběh vody nebo život v okolní krajině. Lidé také zjistí, v čem je specifická péče o lesy. Za doprovodu odborníků mohou prozkoumat stezky na Dubíku a poznat zblízka některé obyvatele. Pořadatelem je společnost Lesy Český Krumlov.

Č. KRUMLOV – Komentované prohlídky s lesníkem začnou na Dubíku v 11 resp. 14 hodin. Mluvit se bude o pěstování lesa, zalesňování, ochraně porostů, těžbě dřeva, trvale udržitelném lesním hospodaření. Děti se zabaví u stánku lesní pedagogiky, kde budou poznávat dřeviny, byliny a zvěř. „Zájemci si mohou detailně prohlédnout naši techniku – železného koně nebo vyvážecí traktor. Připravujeme také ukázku kácení stromu a přibližování dřeva s využitím koní,“ zve na program Miroslav Štoll, jednatel společnosti Lesy města Český Krumlov. Nebudou chybět informace o tom, jak lesy ochlazují klima, zadržují vodu a přispívají k biodiverzitě krajiny. Organizátoři zajistí občerstvení.

(lho, pen)
Foto archiv Městského úřadu Český Krumlov


090622nau02
090622nau03


Přidej komentář