Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Krumlovský festival nabídne hudbu pod širým nebem

stage01
Na pódiu v Pivovarské zahradě letos v červenci vystoupí světově proslulý vokální soubor Take 6, který získal desetkrát cenu Grammy. Doprovodí ho Severočeská filharmonie Teplice
25.03.2019 11:01 | Ladislav Lhota

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov letos po osmadvacáté osvěží kulturní léto. Od 19. července do 10. srpna 2019 si návštěvníci mohou vychutnat sérii koncertů pořádaných v areálu krumlovském hradu a zámku, ale i dalších částech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a také v jeho nejbližším okolí. Vedle historických interiérů se budou pro jednotlivá představení využívat prostory pod širým nebem. Hudební zážitky tím získají nevšední kouzlo.

ČESKÝ KRUMLOV – Nabídka festivalových koncertů v Pivovarské zahradě je lákavá atraktivním místem konání i žánrovou pestrostí, která patří k oceňovaným bonusům MHF Český Krumlov. Bývalá renesanční rožmberská zahrada z 16. století bude 20. července patřit světově proslulému vokálnímu souboru Take 6. Desetinásobní držitelé prestižní ceny Grammy společně se Severočeskou filharmonií Teplice rozezní prostor s výjimečným geniem loci moderním gospelem s jazzem, soulem, funkem R&B a popem.

O týden později, v sobotu 27. července, se stane lákadlem večerní koncert Michael Jackson Symphony s nesmrtelnými písněmi popového krále v aranžích Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové. Vystoupení Lenky Filipové, Brno Strings a hostů nabídne 1. srpna úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony a písně z nového alba nestárnoucí zpěvačky a kytaristky nazvaného Oppidum.

Ze vstupného se podpoří zrakově postižení hudebníci

Sólisté z Broadwayských divadel Capathia Jenkins a Hugh Panaro se spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem Vojtkem představí 3. srpna v muzikálovém projektu Broadway meets Broadway. Závěrečný operní galakoncert s názvem To nejlepší ze světové opery přivede 10. srpna do Pivovarské zahrady Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a vynikajícího amerického tenoristu Richarda Troxella. Zpěváky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského.

Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz, nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově. Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov putuje pět korun na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka. Předprodej se koná ve dvou časových pásmech. Do 31. května 2019 jsou ceny vstupenek nižší. Novinkou 28. ročníku je zvýhodněné vstupné pro seniory nad 65 let a cenově výhodné vstupenky, které platí vždy na dva komorní koncerty v Maškarním sále.

Řadu exkluzivních výhod přináší členství v Klubu přátel MHF Český Krumlov, který je otevřený všem příznivcům festivalu. V rámci věrnostního programu je možné získat přednostní informace o festivalu, zvýhodněné vstupné na koncerty a společenské akce festivalu, slevy u vybraných partnerů. Letos je členům jako výraz poděkování za jejich přízeň věnovaný koncert houslistky Sanghee Cheong a violoncellisty Stefana Kropfitsche s orchestrem Thüringen Philharmonie v Zámecké jízdárně 9. srpna. Na tento koncert mohou členové klubu získat dvě vstupenky zdarma či s výraznou slevou podle typu karty a jsou zvaní na afterpárty s vystupujícími umělci.

(lho, tzf)
Foto archiv MHF Č. KrumlovPřidej komentář