Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Krumlovský festival se odkládá z července na září

not01
Pivovarská zahrada v Českém Krumlově každoročně vítá návštěvníky festivalu jako jedna z hostitelských lokací oblíbených open air koncertů v kulisách historického města
24.05.2021 10:50 | Ladislav Lhota

Třicátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se měl podle plánu konat od 16. července do 7. srpna 2021. Pořadatelé však oznámili v tiskové zprávě, že akci ruší vzhledem k trvajícím vládním opatřením v boji s Covidem-19. Aktuální postup státem řízeného rozvolňování protipandemických restrikcí by zřejmě nezaručil dostatečně komfortní průběh hudební přehlídky. Termín se odkládá na dobu od 4. do 18. září 2021.  

Č. KRUMLOV – Přes objektivní komplikace nechtěl pořadatelský štáb přerušit každoroční tradici, zvláště když se akce má konat potřicáté. Nachystal nový program i koncept oblíbené hudební přehlídky. „Nechtěli jsme návštěvníky ochudit o kulturní zážitky, proto posouváme začátek na září. Dramaturgii oficiálně představíme 7. června. Od stejného data si budou moci zájemci kupovat vstupenky,“ ujišťuje prezident festivalu Jaromír Boháč. Bližší informace k programu a podrobnosti spojené s jednotlivými koncerty se objeví na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz od zmíněného 7. června.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je významnou multižánrovou přehlídkou, na které od roku 1992 zní hudba zkomponovaná od 15. až po 21. století. Během uplynulých devětadvaceti ročníků vystoupilo na festivalu více než dvanáct tisíc umělců ze čtyřiceti zemí. Nechyběly největší světové i domácí hvězdy – z operní špičky Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, Sumi Jo, Dagmar Pecková, ale i kantilénový zpěvák Karel Gott. Festival navštíví každoročně okolo dvaceti tisíc lidí.

(lho, luh)
Foto archiv MHF Český Krumlov


not02
not03


Přidej komentář