Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní kino Háječek nabídne promítání, koncerty, divadlo

280522hlo01
Po dvou sezonách poznamenaných covidovými restrikcemi vstupuje Letní kino Háječek v jihočeské metropoli do kulturního léta bez omezení, naopak s rozšířenou programovou nabídkou a řadou příjemných vylepšení kultovního prostoru
28.05.2022 11:16 | Ladislav Lhota

Dvoudenním programem v pátek 3. června a sobotu 4. června odstartuje sezona v českobudějovickém Letním kině Háječek. Premiéru obstará klasická lidová pohádka v originálním loutkovo-hereckém podání Studia dell´arte a zapojením dětí do příběhu. Nájemci kultovního prostoru na pravém břehu Vltavy, jimiž jsou členové zapsaného spolku Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců, přichystali na léto filmové trháky, koncerty, divadla, grilovačky i tematické večery.

Č. BUDĚJOVICE – Ve spolupráci s vedením města a Správou domů se podařilo dotáhnout několik důležitých oprav. Proměnila se vstupní brána a bistro, kde příchozí najdou bohatší sortiment, vratné kelímky, ale i podsedáky. Největší investicí se stala výměna všech sedaček v hledišti. Zlepšený audio zážitek nabídne zvukový systém, který prošel revizí. „Kvitujeme přístup provozovatelského týmu. Přivedl do letňáku rodiny s dětmi na pohádky, náročné diváky na tematické večery i milovníky české klasiky. Věřím, že po dvou covidových sezonách bude ta letošní navštěvovanější i díky ceně vstupenky na představení za padesát korun,“ uvedl Juraj Thoma, první náměstek primátora.

Zahajovací víkend nabídne v pátek 3. června od 17 hodin pro děti s rodiči loutkové divadlo, po něm grilování a od osmi večer vystoupí kapela Couple of Sounds. Bude možné si vyzkoušet virtuální realitu a prozkoumat zákulisí kina. Večer vyvrcholí oblíbeným filmovým hitem Hříšný tanec promítaným na přání diváků. Během letní sezony se uskuteční deset tematických večerů – dámský, pánský, francouzský, retro, fantasy etc. V největším budějovickém amfiteátru pod širým nebem se odehrají také dvě divadelní představení. V rámci Týdne koncertů vystoupí Lucie, Jelen, Mig 21, Tomáš Klus a další účinkující. Kompletní program lze vyhledat na www.kinohajecek.cz nebo Facebooku letního kina.

(lho, rek)
Foto archiv Statutárního města Č. BudějovicePřidej komentář