Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní kino Háječek přidá k filmům i víno s cimbálovkou

haj01
Autorem nové vizuální identity Letního kina Háječek je českobudějovický designer Martin Hrabánek. Grafické vyjádření symbolizuje stromy, filmovou promítačku, hvězdy a genius loci
29.06.2020 14:33 | Ladislav Lhota

Více než tři desítky dobrovolníků o posledním červnovém víkendu zvelebovaly areál Letního kina Háječek, aby tento kultovní prostor v blízkosti soutoku Malše s Vltavou mohl ve čtvrtek 2. července důstojně přivítat první letošní návštěvníky filmových open air představení. Pro úvodní večery si diváci odhlasovali promítání české klasiky Na samotě u lesa a neméně klasické americké Pomády. Vstupenky se začaly prodávat na www.kinohajecek.cz.

Č. BUDĚJOVICE – Promítání startuje v půl desáté večer, ale brány se otevřou již v sedm hodin. „Přejeme si, aby lidé přišli nasát atmosféru trochu s předstihem, dali si něco k jídlu a pití a měli dost času se rozhlédnout. Nachystali jsme řadu inovací,“ vysvětlila Kristýna Novotná z Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců. Tento spolek provozuje letní kino díky úspěchu ve výběrovém řízení. Vstupné na všechny filmy činí padesát korun. Frontám u pokladen se lidé snadno vyhnou nákupem on line. V případě zrušení programu kvůli nepřízni počasí se peníze automaticky vrátí plátcům na účet.

Při zahájení provozu se diváci mohou těšit na zvelebené prostředí, živou hudební kulisu a velkou obrazovku s ukázkami. Provozovatelé zveřejnili program na úvodní dva týdny v červenci. K hlavním lákadlům se zařadí premiérově uváděný český snímek 3Bobule, který v sobotu 11. července vytvoří hlavní linku tematického večera s degustací vzorků moravského vína a cimbálovou muzikou. Další tematický večer ponese na křídlech americký filmový hit z padesátých let Prázdniny v Římě, v němž zářila krásná Audrey Hepburnová po boku Gregory Pecka. V nabídce budou i filmové tituly Skyfall, Trhák či Mizerové navždy.

(lho, tzh)
Foto archiv týmu LK Háječek          


haj02
haj03
haj04
haj05
haj06


Přidej komentář