Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní škola slovanských studií napíše 29. pokračování

lss01
V rámci 29. ročníku Letní školy slovanskýchg studií na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se vedle domácích zájemců hodlají zdokonalovat v češtině také frekventanti z několika evropských zemí
11.08.2021 10:53 | Ladislav Lhota

Na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích odstartuje v pondělí 16. srpna 29. ročník Letní školy slovanských studií (LŠSS), kterou organizuje Ústav bohemistiky při FF JU. Kurz v délce třech týdnů je určený pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Na letní škole jsou vítaní rovněž všichni zájemci o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.  

Č. BUDĚJOVICE – Navzdory komplikacím způsobeným pandemií covidu-19 se počítá s účastí více než dvaceti frekventantů z Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Slovinska, Belgie či Chorvatska, kteří se chtějí naučit český jazyk nebo si vylepšit jeho znalost. Studenti z Německa navštěvují LŠSS opakovaně. Kurz je určený pro úplné začátečníky, středně pokročilé i zdatnější uživatele češtiny. LŠSS neobsahuje pouze jazykovou výuku, která zahrnuje procvičování gramatiky, výslovnosti a četby. V rámci kurzu mohou účastníci vybírat z pestré nabídky exkurzí a kulturních akcí. Program zahrnuje návštěvy muzeí, knihoven a galerií, poznávání české kultury.  

V rámci volnočasových aktivit navštíví účastníci LŠSS také významné jihočeské památky. Objeví kouzlo Českého Krumlova, Nových Hradů, Hluboké nad Vltavou. Tyto aktivity napomohou vzájemnému poznání studentů mezi sebou a nabídnou příležitost k neformálnímu procvičení češtiny. Letní školy se dosud zúčastnila více než tisícovka zájemců. LŠSS se v letošním roce na FF JU bude konat v termínu 15. srpna až 6. září. Slavnostní zahájení se chystá v budově FF JU v pondělí 16. srpna od 10 hodin. Bližší podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Filozofické fakulty JU.

(lho, tzu)
Foto archiv Jihočeské univerzity


lss02
lss03


Přidej komentář