Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letní večery na Rožmberku zpestří besedy s osobnostmi

ber01
Do objektu majestátního hradu nad vltavským jezem zavítá během letošního léta na besedu s návštěvníky několik osobností, které vynikly ve svém oboru a těší se zasloužené mediální pozornosti
18.06.2019 12:32 | Ladislav Lhota

Nádvoří hradu Rožmberk během letošního léta poctí svojí návštěvou několik zajímavých osobností. Za asistence Luboše Voráčka, který je moderátorem Českého rozhlasu České Budějovice, budou s návštěvníky besedovat módní návrhářka a designérka Blanka Matragi, účastník dakarské rallye Martin Macík, novinář a válečný zpravodaj Jakub Szántó, herec a režisér Jiří Strach. První beseda je na programu 25. června, začátky budou vždy v osm hodin večer.

ROŽMBERK NAD VLTAVOU – Historická zkušenost potvrzuje, že šlechtická sídla často byla místem setkání mimořádných osobností ze společenského, kulturního nebo vědeckého života. „V rámci projektu Památky žijí – Denkmäler leben bychom rádi navázali na zvyklosti minulých staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním s lidmi, kteří vynikli ve svém oboru a těší se zasloužené mediální pozornosti,“ vysvětluje rožmberská kastelánka Andrea Čekanová.

Pozvání k večerní diskusi na hradním nádvoří přijala jako první Blanka Matragi, světově proslulá módní návrhářka a designérka. Její jméno zůstane navždy spojené s oděvní tvorbou pro princezny arabských šejků nebo dcery ropných magnátů z Perského zálivu, pro něž pracuje dodnes. Tato dáma se s návštěvníky jihočeského hradu podělí o životní i pracovní zkušenosti, plány a sny v úterý 25. června. Druhým v pořadí bude v úterý 5. července pilot Martin Macík, který se pravidelně od roku 2013 zúčastňuje dakarské rallye. Náročný pouštní závod vnímá nejen jako motoristický sport. Přitahuje ho dobrodružství, adrenalin, napínavé situace.

Do objektu majestátního hradu nad vltavským jezem zavítá v úterý 23. července rovněž novinář a válečný zpravodaj Jakub Szántó, čerstvý držitel literární ceny Magnesia Litera, jenž zaujal knihou Za oponou války. Posledním hostem na Rožmberku bude v úterý 20. srpna herec a režisér Jiří Strach, jehož úspěšná a bohatá filmografie zahrnuje filmy, pohádky, seriály i dokumenty. Mezi nejoblíbenější patří celovečerní pohádka Anděl páně, jejíž druhý díl se natáčel v kulisách Českého Krumlova. Vstupenky na jednotlivé besedy lze zakoupit v prodejní síti cbsystem. Vstupné na besedu s Blankou Matragi činí 250 korun, zbývající večery 150 korun.

(lho, tzp)
Foto archiv NPÚ


ber02
ber03


Přidej komentář