Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Léto s Jihočeským divadlem nabídne osmnáct představení

dvo01
Dva večery na konci srpna v exteriérech zámku Blatná na Strakonicku vyplní inscenace Dvořákovy opery Rusalka z repertoáru Jihočeského divadla, které ji s velkým ohlasem uvádí od roku 2014 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově
06.07.2020 14:33 | Ladislav Lhota

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je letos uzavřené pro veřejnost kvůli rekonstrukci, přesto Jihočeské divadlo nabídne šňůru open air představení, k nimž od 1. do 30. srpna, respektive 19. září, využije atraktivní prostory na několika místech jihočeského regionu. Celkem sedm programových titulů předvedou jednotlivé soubory JčD v prostorách českobudějovické radnice a biskupské zahrady, v loveckém zámku Ohrada, zámcích Blatná, Červená Lhota, Nové Hrady a obci Chřešťovice.

JIŽNÍ ČECHY – V uvedených lokalitách odehraje Jihočeské divadlo během srpna osmnáct představení. Prolog v sobotu 1. srpna obstará inscenace Malého divadla s názvem Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel (pro diváky od čtyř do sta let) a navazující večerní galakoncert označený jako Zámecká noc s operou na nádvoří loveckého zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou, který je součástí Národního zemědělského muzea. Diváci se posléze setkají s Bruncvíkem také na nádvoří českobudějovické radnice a v exteriérech zámku Blatná na Strakonicku.

S nadšenou podporou vlastnické rodiny Hildprandtů se blatenský vodní zámek stane kulisou také pro Bruncvíka, pohádku O Palečkovi, komedii Zavolejte Jeevese a nakonec Dvořákovu operu Rusalka (29. a 30. srpna). Za Palečkem se malí i větší diváci mohou vypravit rovněž do biskupské zahrady v krajské metropoli, oddychovku s Jeevesem si dospělí užijí také na zámku Nové Hrady. Večer s písněmi Osvobozeného divadla se uskuteční na nádvoří vodního zámku Červená Lhota pod hlavičkou Klobouk ve křoví.

Zcela výjimečnou záležitostí na závěr letní divadelní přehlídky bude speciální představení Smetanovy Prodané nevěsty u kostela Sv. Jana Křtitele v Chřešťovicích nad Vltavou na Písecku. Inscenaci Prodané nevěsty režijně připravuje pro své dosavadní působiště DJKT v Plzni nový umělecký šéf opery Jihočeského divadla Tomáš Ondřej Pilař, jenž stojí také za plenérovou podívanou v Chřešťovicích, přímo v místech, kde se roku 1973 natáčela Čertova stěna. Do chřešťovického projektu (19. září od 14 hodin) se zapojí vedle operních sólistů a sboru také amatérské pěvecké soubory z Písku a Týna nad Vltavou, jakož i živé krávy, ovce a slepice.   

Kompletní program Léta s Jihočeským divadlem lze vyhledat na https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2468-leto-s-jihoceskym-divadlem

Ladislav Lhota
Foto Michal SiroňPřidej komentář