Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Léto u Žižkova památníku zpestří Trocnovské divadelní slavnosti

tyl01
Bláznivá komedie Sedm žen na krku pobaví diváka humornými situacemi ze života malíře aktů Claude Magniera, který se upřímně dokáže smát i ničemu
21.05.2021 14:17 | Ladislav Lhota

Jihočeské muzeum a Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice zvou široké publikum na Trocnovské divadelní slavnosti, které se konají v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova od 28. května do 19. září 2021. Během letní sezony se odehraje pod širým nebem celkem sedm divadelních kusů, z toho tři pohádková představení pro děti. Všechny inscenace jsou z repertoáru českobudějovického J. K. Tyla sídlícího v Divadle U Kapličky.

Č. BUDĚJOVICE / TROCNOV – Divadelní spolek J. K. Tyl působí v jihočeské metropoli nepřetržitě od 5. září 1895. Začátek své novodobé historie vymezuje letopočtem 1952 a od té doby nastudoval tento ochotnický soubor bezmála tři stovky inscenací. Současný repertoár nese na bedrech padesátičlenný herecký ansámbl. Vstupné na jednotlivá představení v rámci Trocnovských divadelních slavností stojí 120 korun, dětské 50 korun.

Předprodejní místa: Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany), recepce historické budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice), Informační centrum Borovany (Žižkovo nám. 1, 373 12 Borovany), Kulturní a informační centrum Trhové Sviny (Žižkovo náměstí 92, 374 01 Trhové Sviny), Drogerie U Žaludů (Ledenice).  

(lho)
Foto archiv DS J. K. Tyl Č. Budějovice, archiv Jihočeského muzea

Program Trocnovských divadelních slavností:

Pátek 28. 5. od 20:00 hodin – SVĚTÁCI (V. Blažek, Z. Podskalský) - Parta fasádníků pracuje v Praze a chce si také užít bujarého života velkoměsta. kdo ale mohl tušit, že natrefí na trojici lehkých žen. Divadelní představení není vhodné pro děti do 15 let. Režie: Jindřich Šupitar, podle původní režie Jiřího Zajíce.
Sobota 5. 6. od 17:00 hodin - O LÍNÝCH STRAŠIDLECH (V. Čort) - Pohádka plná písniček o hledání pokladu. Režie: Marie Mašková.
Pátek 18. 6. od 20:00 hodin - NA SPRÁVNÉ ADRESE (M. Camoletti) - Co se stane, když se čtyři spolubydlící nazávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si, bez vědomí ostatních, podají inzerát, se dozvíte v komedii plné vtipných situací a nečekaných záměn z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií M. Camolettiho. Režie: Jaroslava Malinová.
Sobota 26. 6. od 15:00 hodin - PRINCEZNA LADA (B. Němcová) - Princezna Lada je nejen krásná, ale také laskavá a chytrá... Klasická pohádka Boženy Němcové. Režie a úprava textu: Jiří Havlín.
Pátek 23. 7. od 20:00 hodin - DÍVČÍ VÁLKA (F. R. Čech) - Skutečně "objektivní" pohled na úsvit našich dějin podle historika F. R. Čecha. Přemysl, Vlasta a ostatní opět na válečné scéně. Režie: Jan Štěch.
Pátek 20. 8. od 19:30 hodin - SEDM ŽEN NA KRKU (C. Magnier) - Bláznivá komedie ze života malíře aktů. Claude Magnier se směje upřímně a směje se i ničemu. A to se nám líbí. Režie: Jiří Havlín.
Neděle 19. 9. od 15:00 hodin - ČARODĚJNICKÁ NEVĚSTA (J. Malinová) - Pohádka na motivy čarodějnických pohádek. Pojďte se s námi podívat do obydlí tří čarodějnic a na zámek prince Prokopa, kterého si chce vzít za muže čarodějnice Simsala. Veselá pohádka plná písniček o tom, že lež má krátké nohy a že dobré srdce můžeš najít i u čarodějnic. Režie, scénář, písničky: Jaroslava Malinová.


tyl02


Přidej komentář