Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Léto ve městě pobaví příznivce kultury i sportu

lvm01
Léto ve městě od počátku do června do konce září 2021 zahrnuje 350 kulturních a sportovních akcí v historickém centru jihočeské metropole, ale i v blízkém okolí
24.06.2021 13:19 | Ladislav Lhota

Vedení Statutárního města České Budějovice přichystalo a zastřešilo na rok 2021 další Léto ve městě, které od počátku června do konce září obsáhne dlouhou řadu kulturních i sportovních akcí v historickém centru, ale také v okolí jihočeské metropole. V programu nechybí divadelní a filmová představení, koncerty, festivaly, výstavy, tvořivé dílny či pohybové aktivity. Organizátoři dali dohromady celkem 350 příležitostí k zábavě, o jednadevadesát víc, než v roce 2019.

Č. BUDĚJOVICE / OKOLÍ – Divadelních představení na otevřených scénách nebo v sálech bude pětačtyřicet, filmových dokonce 125 (Kinematograf  bratří Čadíků, Letní kino Háječek, Hvězdárna a planetárium), jen o pět méně koncertů (klasika, jazz, folk, rock, alternativní směry). Větší pokles nastal pouze u výstav, kterých se podařilo připravit osmnáct (Dům umění, radniční výstavní síň, Umění ve městě, Galerie Na Dvorku, Galerie Hrozen, Jihočeské muzeum, kino Kotva, Hvězdárna a planetárium). Spokojené návštěvníky jistě získají Jihočeský jazzový festival, Radniční léto, Středy před K2, Múzy na vodě, Žižkárna fest, Kolotoč příběhů, Kinder fest nebo Pivní festival.

Bez úspěchu by neměly zůstat prohlídky města a poznávání památek za úplňku, Hudební večery na náměstí, Budějovický western (indiánská vesnička, westernové tržiště, aktivity s koňmi na Sokolském ostrově 18. září), Den věží a rozhleden, BudeCirkus, Oživení levého břehu Vltavy (Park 4Dvory), komentované plavby po Malši, živá čtení, besedy, ze sportu Motosraz, Bohemia Classic, Budějovický pohár, Budějovické běhy, Big Summer Games 2021, Super Fight Sunday, Český pohár ve sjezdu na divoké vodě (Vodácké centrum Lídy Polesné v Českém Vrbném). Podrobný kalendář akcí lze prostudovat na odkazu https://www.budejce.cz/kalendar/204-leto-ve-meste-2021.

(lho)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


lvm02
lvm03
lvm04


Přidej komentář