Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letos nebude Vánoční prodejní výstava v Portyči

vvk01
Vánoční prodejní výstava v píseckém Kině Portyč, na níž se rukodělnými výrobky každoročně prezentují klienti sociálních a zdravotních zařízení si počká na své osmnácté pokračování do příštího roku
19.10.2020 11:26 | Ladislav Lhota

Vánoční prodejní výstava v píseckém Kině Portyč patří k tradičním akcím před začátkem adventu. Originální rukodělné výrobky zde nabízejí k prodeji klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a také Městského střediska sociálních služeb Písek. Pod dohledem akciové společnosti Kočí se letos plánoval již 18. ročník.

PÍSEK – Veřejností vstřícně přijímaná a hojně navštěvovaná akce si však počká na svoji plnoletost o rok déle. Letošnímu ročníku se postavilo do cesty šíření nemoci covid-19. „Zrušili jsme výstavu poprvé v historii. Velmi nás to mrzí. Těšili jsme se stejně jako všichni vystavující, partneři i pravidelní návštěvníci,“ uvedl statutární ředitel pořádající akciovky Tomáš Kočí. „Jako malou satisfakci za to, že si vystavující nemohou prodejem svých výrobků vydělat na svoji arteterapeutickou a ergoterapeutickou činnost, také na podporu provozu sociálních a zdravotních organizací, jsme se rozhodli každé z nich věnovat sponzorský dar,“ doplnil.

Vánoční prodejní výstavu uspořádala stavební firma Kočí poprvé v roce 2003. V úvodních třech ročnících se výrobky prodávaly formou dražby. V roce 2019 se prodalo zboží za rekordních 50 402 koruny a na dobrovolném vstupném se vybralo 4 428 korun. S termínem Vánoční prodejní výstavy pro následující rok 2021 počítáme od středy 24. listopadu až do neděle 5. prosince,“ nastínil budoucnost Tomáš Kočí.

(lho, tzk)
Foto archiv akciové společnosti Kočí


vvk02
vvk03
vvk04
vvk05
vvk06


Přidej komentář