Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Listopadový večer U Kapličky bude hodně jazzový

301023vuk01
Hudební uskupení Tonda Vidlák Quartet z Českomoravské vrchoviny odstartuje listopadový koncert v rámci Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky na Husově třídě v krajské metropoli. Svoji jazzovou porci střiženou folkem přidá táborská písničkářka Kateřina Syrná a tečku v podobě žánrového mixu zařídí osvědčená českobudějovická kapela Spolektiv
30.10.2023 12:17 | Ladislav Lhota

Podzimní cyklus 7. ročníku Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích pokračuje bezprostředně po svátcích Všech svatých a Dušiček v pátek 3. listopadu. S melodickým jazzem současného střihu se představí Tonda Vidlák Quartet, hudbu s příměsí latin jazzu nabídne kytaristka Kateřina Syrná a tradičně s folkem a rockem obsahujícím prvky šansonu, lyriky i expresivity vyrukuje domácí kapela Spolektiv. Novinkou bude výtvarný doprovod z dílny českobudějovické malířky Ivany Brázdové, která své obrazy vytváří speciální technikou.

Č. BUDĚJOVICE – Prolog bude zcela jazzový. Hudební pedagog Tonda Vidlák, bývalý člen Spolektivu a především brilantní hráč na dechové nástroje, saxofon, klarinet i dechový syntenzátor, přiveze z Českomoravské vrchoviny svůj Quartet ve složení pianista Václav Sobotka, baskytarista Martin Chajda Chaloupka a bubeník Michal Karafiát. Uskupení vzniklo tři roky tomu nazad. Jeho přitažlivé písňové menu tvoří různé podoby jazzu a inspirací s širokým rozpětím od Chicka Corey přes Clifforda Browna a Paula Desmonda až ke kapele Spyro Gyra. „Vždycky bylo znát, že Tondovo muzikantské srdce bije jazzově,“ poznamenává Jiří Kasal, patron letošních Večerů.

K jazzu přilnula rovněž táborská písničkářka, zpěvačka a kytaristka Kateřina Syrná, která letos na jaře vyhrála jihočeskou portu. Na cestě k jazzu našla spřízněnou duši v legendární postavě táborského jazzu Karlu Kobližkovi a v tom, co hraje a zpívá, se viditelně snoubí jazz s folkem. „Od Katky Syrné jsem si poslechl třeba písničky Okno do zahrady nebo Cesta domů a nějak více chápu, že coby vystudovaná inženýrka geodézie a kartografie opustila bezpečné místo na katastrálním úřadu a vstoupila naplno do riskantního proudu muziky,“ svěřuje se Jiří Kasal. Listopadový večer U Kapličky uzavře Spolektiv. Svoji vizitku zde předkládá pravidelně, ale dokáže vždy překvapit. Jistěže příjemně.

(lho)
Foto archiv Večerů S 


301023vuk02
301023vuk03
301023vuk04
301023vuk05


Přidej komentář