Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Lucia Šachlová představí obrazy a designové svícny

300123sla01
Slovenská výtvarnice Lucia Šachlová představí v radnici jihočeské metropole svoji tvorbu z posledních deseti let. Pod názvem Prienik nachystala výběr obrazů typických velkou barevností, z nichž vyzařuje touha po veselejším světě. Bonusem výstavy bude kolekce designových svícnů vytvořených z recyklovaného materiálu
30.01.2023 11:50 | Ladislav Lhota

Statutární město České Budějovice ve spolupráci se Slovensko-českým klubem pořádají pod názvem Prienik výstavu obrazů slovenské výtvarnice Lucie Šachlové, která žije a tvoří v Česku. V Radniční výstavní síni na náměstí Přemysla Otakara II. budou od 7. února do 4. března k vidění nejen malby vzniklé kombinovanou technikou (olej, akryl, kresba, špachtle), ale rovněž kolekce nevšedních designových svícnů, toliko ručně zpracovaných originálů z recyklovaného materiálu.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Autorka se dosud prezentovala na společných i samostatných výstavách především v Praze. Tentokrát se vypravila proti proudu Vltavy. Prienik bude jedinečnou příležitostí zhlédnout její tvorbu z poslední dekády 2013 až 2023. Hlavním tématem obrazů rodačky z Martina (1981) jsou vztahy, zvířata a vůbec příroda, která ji přitahuje. Za spojující prvek každého díla Lucie Šachlové lze považovat abstraktní záznam, pestrost, tajemnost, touhu po barevnějším a veselejším světě. „Mám ráda barevný, pestrý život a optimismus,“ říká o sobě malířka, grafička, designérka, ale i fotografka, v jejíž pracech naplněných emocemi můžeme objevit vlastní svět s lehce surrealistickými prvky.

(lho)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


300123sla02
300123sla03
300123sla04
300123sla05


Přidej komentář