Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Malou inventurou projde i Růžový Samuraj

mon01
Inscenace Monstrum popisuje anatomii nespavosti. Neklidný proud tlaků pod kůží, hroucení, hlodání. Ztělesňuje toulání a nutkání zmatených vjemů, vyčerpání způsobené neschopností vypnout
06.10.2021 10:29 | Ladislav Lhota

Malá inventura je celorepublikový festival nového divadla. Jako hlavní pořadatel za akcí stojí již devatenáct let servisní organizace Nová síť, která podporuje živé umění a otevřenou kulturu. Na začátku roku se Malá inventura koná vždy nejprve v Praze a potom se jednotlivá představení s doprovodným programem stěhují do dalších měst. V jihočeské metropoli se ujal pořadatelství zapsaný spolek Kredance – spolupracuje s Novou sítí  šestým rokem.

Č. BUDĚJOVICE / HLUBOKÁ – Čtyři letošní představení od 12. do 23. října bude hostit českobudějovický Výměník 1, pohybový večer 21. října najde zázemí v Alšově jihočeské galerii. Přehlídku odstartuje Monstrum – and here I am blind, taneční rozjímání o tom, co se neodvažujeme vidět v denním světle (Divadlo Continuo). V následující inscenaci This is not a love song / Ufftenživot zkoumají tři ženy na jevišti všudypřítomnost a sílu populárních písní.

Třetí večer pod označením Homeland nabídne v Alšově jihočeské galerii působivou choreografii s živou hudbou. Svoje housle rozezní světově uznávaný hudebník Matthias Jackisic (rakousko-český projekt vznikl ve spolupráci Kredance Company a Theaterzeit Freistadt). Vizuálně pohybová výprava za hrdinou dneška nese označení Růžový Samuraj – příběh zuřivého větru. Bude mít pořadové číslo čtyři. Mezi druhé a třetí představení se vklíní víkendový taneční workshop Queer Flavor.

(lho, tzk)
Foto archiv Kredance

Program Malé inventury 2021:

ÚTERÝ  12/10  // VÝMĚNÍK1
MONSTRUM_and here I am blind /  Sara Bocchini – Divadlo Continuo / 20h
PÁTEK  15/10  // VÝMĚNÍK1
This is not a love song / Ufftenživot / 19h
Festivalový večírek / VEIT B live – disko koncert / 20:30h
SOBOTA – NEDĚLE   16-17/10  // VÝMĚNÍK1
QUEER FLAVOR /
taneční workshop s Denis
Sobota / 15:30-18:30 – tréning / 20-22 – freestyle session
Neděle / 10-12 – trénink
ČTVRTEK  21/10  // Alšova Jihočeská galerie
Homeland / Kredance company / 20h
SOBOTA  23/10  // VÝMĚNÍK1
Růžový Samuraj – příběh zuřivého větru / BURKI&COM / 20h


mon02


Přidej komentář