Magazín kulturního dění v Praze a okolí

MHF Č. Krumlov nakročí do čtvrté desítky Vodní hudbou

mhuf01
Pivovarská zahrada se vzdálenou kulisou krumlovského zámku patří k desítce unikátních prostředí a vyjímečných scenérií, v nichž se návštěvníci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov mohou setkat s předními umělci interpretujícími díla světového formátu
28.03.2022 12:38 | Ladislav Lhota

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oživí kulturní scénu již 31. ročníkem, který se letos znovu koná v tradičním termínu od 15. července do 6. srpna. Nabídne sedmnáct koncertů napříč hudebními žánry s kulisou deseti unikátních prostředí a vyjímečných scenérií. Zahájení se uskuteční na zámeckém jezírku, kde zazní Vodní hudba od G. F. Händela. Líbivé tóny se vrátí do nejstaršího barokního divadla na světě, bohatá dramaturgie připomene významná hudební výročí.

Č. KRUMLOV – První večer nabídne nejen hudební, ale i vizuální zážitek. Na unikátně scénograficky ztvárněném jevišti, jemuž poskytne azyl přírodní ostrůvek romantického jezírka v zámecké barokní zahradě, zazní Händelova Vodní hudba a Hudba k ohňostroji. Milovníky opery jistě potěší Vivaldiho dílo Farnace, od jehož premiéry uplyne 295 let. Interpretace v nejstarším barokním divadle na světě se ujme soubor Musica Florea, který oslaví třicet let od svého založení. „Do období baroka se vrátíme také o posledním festivalovém víkendu při koncertu v Zámecké jízdárně,“ nechává nahlédnout do programu prezident festivalu Jaromír Boháč.

Účinkováním na festivalu oslaví životní sedmdesátku houslista Václav Hudeček, jenž vystoupí s mladými umělci – finalisty mezinárodní televizní show Virtuosos V4+. Hudební přehlídka vzpomene i devadesáté narozeniny Johna Williamse, držitele několika Oscarů za legendární filmovou hudbu. Do jiného žánru mimo klasiku zavede posluchače nejznámější světová vokální skupina The Manhattan Transfer, která koncertem v Pivovarské zahradě završí půl století svého působení. „V rámci Francouzského večera upozorníme na výročí skladatele Clauda Debussyho, od jehož narození letos uplyne 160 let,“ informuje ředitelka festivalu Gabriela Rachidi.

Videopozvánka:
https://www.youtube.com/watch?v=b46pJJ6-li0

Nebudou chybět komorní vystoupení. Představí se Kalabis Quintet nebo Dvořákovo trio, na tvorbu Antonína Dvořáka naváže Zemlinsky Quartet v Prokyšově sále českokrumlovské prelatury. V podání Komorní filharmonie Pardubice se uskuteční Večer serenád, koncert s názvem Duše kytary provede Lukáš Sommer se svými hosty. „Mezinárodní hudební festival neodmyslitelně patří k našemu městu. Každoročně s radostí vítáme významné světové i domácí umělce a těší nás, že také letos obohatí program letní Festivalová zóna, která představuje znovu něco navíc pro občany a návštěvníky Českého Krumlova,“ oceňuje starosta Dalibor Carda.

(lho, tzf)
Foto archiv MHF Č. Krumlov

Program 31. ročníku:

15. 7. Voda a oheň
16. 7. Francouzská noc
17. 7. Hudební piknik s Epoque Quartet
20. 7. Večer serenád
21. 7. A. Vivaldi - Opera Farnace
22. 7. A. Vivaldi - Opera Farnace
23. 7. The Manhattan Transfer
24. 7. Jistebnický kancionál
27. 7. Duše kytary
28. 7. Kalabis Quintet
29. 7. Václav Hudeček a mladí talenti
30. 7. Filmový večer – John Williams
31. 7. Varhanní matiné
3. 8. Dvořákovo trio
4. 8. Zemlinského kvarteto
5. 8. Večer barokních oslav
6. 8. Operní galavečerPřidej komentář