Magazín kulturního dění v Praze a okolí

MHF Č. Krumlov přilákal jednadvacet tisíc lidí

nav01
Koncertní večer v českokrumlovské Zámecké jízdárně v pátek 9. srpna vyplnil orchestr Thüringen Philmarmonie řízený Yukim Miyagimou z Japonska se sólisty Sanghee Cheongovou (housle, Jižní Korea) a Stefanem Kropfitchem (violoncello, Rakousko)
16.08.2019 11:05 | Ladislav Lhota

Osmadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov během tří prázdninových týdnů od 19. července do 10. srpna nabídl třiadvacet koncertů, z nichž odcházelo spokojeně 21 200 návštěvníků. Obsazenost koncertů činila 91,2 %, každý završily nadšené ovace publika. Velký zájem sklidil také doprovodný program, jehož součástí bylo poprvé letní kino s projekcemi filmů a dokumentů z celého světa, relaxační cvičení za doprovodu harfy a další novinky.

ČESKÝ KRUMLOV – Umělecké výkony u všech odehraných koncertů byly na špičkové úrovni. „Festival děláme pro lidi a je vidět, že diváky to baví. Důležitým faktorem je počasí, které ovlivňuje venkovní akce. V tomto ohledu nám přálo štěstí, všechny koncerty se zrealizovaly v prostorech, které byly v plánu,“ uvedl prezident MHF Český Krumlov Jaromír Boháč. „Pilně již připravujeme dramaturgii 29. ročníku. Mohu prozradit, že zahájení se odehraje v anglickém parku, který je součástí krumlovské zámecké zahrady,“ doplnil.

Reprezentativní multižánrová přehlídka letos nabídla řadu intenzivních hudebních zážitků. Nejvíce návštěvníků přilákala symfonická pocta králi popu Michael Jackson Symphony – v Pivovarské zahradě se 27. července tísnilo více než dva tisíce hlav. Crossoverový projekt spojil Filharmonii Hradec Králové s Moondance Orchestra Martina Kumžáka. „Open-air představuje úplně jiný rozměr koncertu. Dostavilo se široké spektrum publika, lidé byli skvělí. Vzešla z toho obrovská energie,“ shodli se po koncertě sólisté Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár a Dušan Marek.

Úspěšný hudební festival v kouzelném městě nad řekou Vltavou vyvrcholil 10. srpna závěrečným galakoncertem To nejlepší ze světové opery, který velmi příznivě hodnotili diváci i kritika. Sólisty Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a Richarda Troxella doprovodil orchestr PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Leošem Svárovským. Součástí slavnostního zakončení letošního ročníku bylo předání symbolického šeku na více než padesát tisíc korun Základní umělecké škole Jaroslava Ježka pro zrakově postižené. Přispěli pořadatelé festivalu společně s návštěvníky – pětikorunou z každé vstupenky a dvacetikorunou z každého prodaného programu.

(lho, tzf)
Foto archiv MHF Č. Krumlov


nav02
nav03
nav04
nav05
nav06


Přidej komentář