Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Moderátor Luboš Voráček přivede na Rožmberk další osobnosti

oso01
Státní hrad Rožmberk již potřetí v době letních prázdnin přivítá na nádvoří rozhlasového moderátora Luboše Voráčka a jeho zajímavé hosty z oblasti vědy, kultury a společenského života
27.06.2021 13:16 | Ladislav Lhota

Prvním dnem letních prázdnin odstartuje třetí ročník jedinečného projektu S hostem na Rožmberku. Moderátor Luboš Voráček z Českého rozhlasu České Budějovice si pozve do hradních interiérů další výjimečné osobnosti – egyptologa Miroslava Bártu (1. 7.), divadelníka Petra Formana (20. 7.), architekta a herce Davida Vávru (24. 7.), herečku a diplomatku Magdu Vášáryovou (29. 7.). Debaty začínají vždy ve 20:00 hodin, vstupenky lze pořídit na místě.

ROŽMBERK NAD VLTAVOU – V předchozích ročnících si projekt získal velkou pozornost návštěvníků, kdy hradní diskuse představily zblízka socioložku Jiřinu Šiklovou, redaktorky Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, návrhářku Blanku Matragi, zpravodaje Jakuba Szántó, herce a režiséra Jiřího Stracha. „Šlechtická sídla byla vždy místem významných setkání a často hostila mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého či vědeckého života. Proto se snažíme po několik letních večerů oživit náš hrad neformálním povídáním s výjimečnými lidmi,“ vysvětluje rožmberská kastelánka Andrea Čekanová.

(lho, tzp)
Foto Facebook Hradu Rožmberk

Program 3. ročníku:  

Čtvrtek 1. července 2021: Miroslav Bárta
Uznávaný egyptolog a archeolog zabývající se vedle starověkého Egypta také studiem dalších  civilizací. Autor mnoha vědeckých projektů, ale také knižních bestsellerů, které nutí k zamyšlení.
Úterý 20. července 2021: Petr Forman
Herec a divadelník, mimořádný tvůrce, jehož projekty jsou vždy jedinečné.
Sobota 24. července 2021: David Vávra 
Architekt, herec, spisovatel, spoluzakladatel divadla Sklep a zasvěcený průvodce nejen po „šumných“ městech. 
Čtvrtek 29. července 2021: Magda Vášáryová
H
erečka, diplomatka, politička, ale také mimořádná žena, které není lhostejná současnost ani budoucnost.


oso02
oso03
oso04
oso05
oso06


Přidej komentář