Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Mykologové fotili Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví

hfo01
Jihočeští mykologové prováděli systematický výzkum mykobioty v houbařsky zajímavých lokalitách a pořídili fotografie vzácných druhů hub, které jsou základem aktuální výstavy v JčM
07.09.2021 13:42 | Ladislav Lhota

Pracovníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích rozšíří výstavní nabídku v hlavní budově na Senovážném náměstí o fotografický projekt s názvem Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví. Od 11. září do 21. října se tady na barevných snímcích ukáže krása a pestrost hub rostoucích v označených lokalitách. Autory jsou mykologové, kteří v houbařsky zajímavých místech prováděli výzkum jejich mykobioty.

Č. BUDĚJOVICE – Na výstavě budou k vidění fotografie více než dvou stovek druhů hub. V nejednom případě se jedná o vzácné a ohrožené druhy zařazené do Červeného seznamu hub České republiky. Většina zdokumentovaných nálezů je doložená herbářovými položkami v našich veřejných herbářích, které se nacházejí především v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích a Národním muzeu v Praze. Otevírací doba výstavy: Úterý – neděle, svátky od 9 do 17:30 hodin.

(lho, tzm)
Foto archiv Jihočeského muzea


hfo02


Přidej komentář