Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nad folkovými Večery drží ruku Luboš Hrdlička

luh01
Folkový zpěvák a kytarista Luboš Hrdlička spoluzakládal Nezmary, koncertuje, porotcuje, moderuje a píše songy nejen sobě, ale i mnoha jiným interpretům
09.01.2021 13:29 | Ladislav Lhota

Světlo již spatřil scénář 5. ročníku Večerů S v českobudějovickém Divadle U Kapličky, nad nimiž převzal patronát folkový písničkář Lubomír Hrdlička. Pořadatelé pod vlivem sílících příznaků abstinence po živém muzicírování naplánovali v obvyklém modelu čtyři jarní a čtyři podzimní koncerty. Pro ten úvodní s datem 22. ledna 2021 si rovnou připravili náhradní termín v květnu, neboť vládu téměř nade vším si stále udržují antivirové restrikce.

Č. BUDĚJOVICE – Čtyři Večery S v úvodních čtyřech měsících roku 2021 by měly nabídnout vystoupení kapel či jednotlivých písničkářů v osvědčeném a svědomitě prosazovaném mixu ostřílených bardů resp. vycházejících talentů. Na pódium se chystají Buczech Blues, Lubomír Hrdlička, Lenka Slabá Triola (22. ledna / 14. května), Želiboys, Pavel Kavka Duo, Brigita Cmuntová & Štěpán Klouček (26. února), Spolektiv, Žofie Kabelková, Krystyna Skalická & Libor Heřman (26. března), 4 ZDI, Pavel Jarčevský a Fooking Guns (23. dubna). Zůstane-li kulturní prostředí zavirované do jara, počítají účinkující s náhradními termíny 24. září, 22. října, 12. listopadu, 17. prosince.

Před úvodním koncertem už za oponou přešlapuje kapela Buczech Blues (Petr Vošahlík, Jakub Weiss, Vladimír Hettner, Jan Kofroň), která se od převzatých bluesových pecek zvolna přenesla na rozhraní rocku, folku a funky s nemalým podílem původní tvorby Petra Vošahlíka. Folkový písničkář Lubomír Hrdlička hrával s Nezmary nebo dvojici M+L, napsal knížku Závisláci pojednávající nikoliv o poutu k hudbě, ale k alkoholu. Lenka Slabá zanechala svůj hlas v nahrávkách Nezmarů, Spirituál kvintentu, Žalmana a spol. Osmnáct let působila v Kanadě a roku 2017 se vrátila do vlasti i na česká pódia. Aktuálně ji doplňují Áda Vostrý a Luboš Stráník.

Předprodej vstupenek na Večery S bude tradičně na portálu CBsystem a v prodejně hudebních nástrojů Melodie v ulici U Černé věže v krajské metropoli. Informace o jeho zahájení se dostanou k zájemcům včas prostřednictvím sdělovacích prostředků a přes Facebook. „Také se u vás projevují abstinenční příznaky po potřebě živé muziky?“ nedokáže potlačit zásadní otázku jeden z organizátorů hudební přehlídky Jaroslav Hnízdil, kapelník Spolektivu.

Ladislav Lhota
Foto archiv Lubomíra Hrdličky


luh02


Přidej komentář