Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Návštěvníci Vrbenských rybníků díky hře poznají hnízdící ptáky

pvr01
Lidé, kteří s oblibou relaxují v oblasti Vrbenských rybníků na Českobudějovicku, mohou poznat patnáct druhů zde hnízdících ptáků díky nové hře po stažení aplikace Ptactvo Vrbenských rybníků
05.01.2022 16:14 | Ladislav Lhota

Vrbenské rybníky poblíž jihočeské metropole patří k oblíbeným cílům výletů a relaxace obyvatel Českých Budějovic, turistů i ornitologů. Prochází tudy naučná stezka a trasy pro cyklisty. Přírodní rezervace je domovem více než 190 druhů ptáků, některých i velmi vzácných. Milovníci těchto končin a zájemci o přírodu si mohou v rámci procházek čerstvě vyzkoušet  poučnou a zábavnou hru prostřednictvím aplikace Ptactvo Vrbenských rybníků.

ČESKÉ VRBNÉ – Uživatelsky intuitivní aplikace je ke stažení zdarma na Google Play, odkaz: https://1url.cz/HK0PB. Spouští se v okamžiku, kdy se hráč vyskytne v blízkosti vrbenských vodních ploch. Není podstatné, zda se podaří vytipované ptáky potkat naživo. Rozšířená realita v aplikaci zobrazí hledané druhy virtuálně. „Aplikace vznikla díky spolupráci města České Budějovice, společnosti Virtual Lab a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Byli bychom rádi, aby sloužila především dětem, školákům, ale i celým rodinám a zábavnou formou přispěla k osvětě a poznání života ptáků ve zdejší oblasti,“ přeje si náměstek primátora Ivo Moravec.

Uživatelé se seznámí s trasou naučné stezky, poznají blíže patnáct druhů zde hnízdících ptáků a budou plnit připravené úkoly. Za jejich splnění si mohou vyzvednout drobnou odměnu v Turistickém informačním centru na radnici v krajském městě. Aplikace nabízí možnost rozšířené reality (AR). „Rozšířená realita je moderní technologie, která doplňuje svět kolem nás o data a informace. U mladé generace je velmi oblíbená a využívaná. Návštěvník Vrbenských rybníků si stáhne AR aplikaci do mobilu a v prostoru před sebou se mu v 3D zobrazí ptáci žijící v oblasti. Může poslouchat jejich zpěv a otestovat si znalosti v připraveném kvízu,“ vysvětluje Andrej Braguca ze společnosti Virtual Lab.

(lho, rek)
Foto archiv Statutárního města Č. BudějovicePřidej komentář