Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Návštěvníky Budvaru provedou herci v historických kostýmech

bu01
Jedna ze scének v rámci speciálních prohlídek Budějovického Budvaru se odehrává ve sklepě při ochutnávce zlatavého moku
03.10.2017 12:56 | Ladislav Lhota

Vedení Budějovického Budvaru přichystalo pátou sérii speciálních prohlídek v areálu pivovaru, která se uskuteční za účasti herců v historických kostýmech. Namísto obvyklého výkladu průvodců sledují návštěvníci při prohlídkách klíčové okamžiky z dějin pivovaru prostřednictvím hraných scének. Nejnovější série připadá na každou středu letošního října (4., 11., 18. resp. 25.) vždy od půl osmé večer. Vstupenky ve výši 200 korun (pro děti a studenty za 100 korun) je nutné rezervovat.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nápad uspořádat „divadelní“ prohlídky vznikl při příležitosti oslav 120. výročí založení pivovaru na podzim 2015. „Protože zájem návštěvníků byl až dosud obrovský, pokračujeme v projektu a nabízíme veřejnosti již pátou sérii večerních výletů časem,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru, jenž odpovídá za služby Návštěvnického centra.

Večery se scénkami vyplňují nejen zábavnou, ale vzdělávací funkci. Scénáře jednotlivých výstupů vycházejí z ověřených historických skutečností, k nimž patří i zápisy z jednání správní rady Českého akciového pivovaru. Rezervaci vstupenek lze provést na e-mailové adrese exkurse@budvar.cz, na telefonu 387 705 347, na e-shopu Budweiser Budvar a také na webových stránkách www.visitbudvar.cz a www.cbsystem.cz.

Paralelně pokračují standardní prohlídky pivovaru – každý den včetně víkendů od 9:00 do 17:00 hodin. Rovněž zde je nezbytná rezervace vstupenek. Každý pracovní den ve 14:00 hodin se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez rezervace. Průvodci hovoří česky a dalšími šesti jazyky. Podrobnosti k prohlídkám Budějovického Budvaru včetně on line rezervace lze vyhledat na stránce http://www.visitbudvar.cz/.

(lho, tzb)
Foto archiv Budějovického Budvaru
Přidej komentář