Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nejkrásnější vánoční strom stojí v jihočeské metropoli

vas01
Kavkazská jedle darovaná manželským párem z Nemanic zkrášluje v době adventní a vánoční českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Na základě hlasování se stala vánočním stromem roku v České republice
22.12.2020 14:51 | Ladislav Lhota

Vyplnilo se přání mnoha Jihočechů. Krajská metropole počtvrté zvítězila v hlasování o nejkrásnější vánoční strom v republice. Celkem 8 542 ze 17 476 zaslaných hlasů rozhodlo o prvenství v anketě, kterou pořádal zpravodajský server idnes.cz. Druhé místo obsadila západočeská metropole Plzeň, třetí skončilo Hlavní město Praha. Vánoční strom s jesličkami na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. letos vyniká víc, než jindy, neboť chybí tradiční stánky adventního trhu s kluzištěm.

Č. BUDĚJOVICE – Začátkem prosince zkrášlila náměstí na pár dnů sněhová pokrývka, která dodala pravou zimní atmosféru a vybídla k ativitě mnoho profesionálních i amatérských fotografů. „Děkuji za všechny hlasy, které občané města i sympatizanti z celé republiky poslali budějovickému stromu. Letošní kavkazská jedle je nádherná, krásně souměrná a hustá. Opravdu si zaslouží své prvenství. Díky patří především rodině z Nemanic, která darovala strom, ale také firmě Lesy a rybníky České Budějovice a městskému dopravnímu podniku za dopravu, instalaci a výzdobu stromu,“  uvedl primátor Jiří Svoboda.

(lho, rek)
Foto Ján Honza


vas02
vas03
vas04
vas05
vas06


Přidej komentář