Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nikola Ciprová vykročí za posluchači Otevřenými dveřmi

ote01
Pod značkou Otevřenými dveřmi pokračuje série koncertů uváděných formou on line streamů, které mohou fanoušci sledovat pohodlně ze svých domovů. Přijde za nimi budějovická muzikálová zpěvačka Nikola Ciprová se svým hostem Filipem Hořejšem, doprovodí je budějovický muzikant Vojtěch Adamčík
08.04.2021 17:14 | Ladislav Lhota

Mladá platforma Otevřenými dveřmi chystá formou on line streamu koncert muzikálové zpěvačky Nikoly Ciprové a jejího hosta Filipa Hořejše. O klavírní doprovod se postará skladatel a dirigent Vojtěch Adamčík. Koncert je možné sledovat 10. dubna 2021 od 18:30 hodin na webových stránkách Otevřených dveří. V rámci projektu už se konaly koncerty Petra Koláře s Petrem Kutheilem, Leony Machálkové, Radky Fišarové nebo Romana Tomeše s Janem Křížem a také charitativní počinek Muzikálem bez bariér.

PRAHA / JIŽNÍ ČECHY – Projekt Otevřenými dveřmi vznikl začátkem října 2020, kdy se již podruhé uzavřela divadla. Řešilo se, jak v nastalé situaci realizovat koncert Jana Kříže, který se měl původně konat na konci října. Vyústilo to v první on-line stream pod značkou Otevřenými dveřmi. „Z ohlasů bylo zřejmé, že nejsme jediní, komu chybí kultura. Po prvním úspěšném streamu jsme se rozhodli uspořádat koncerty dalším zpěvákům, jimž chyběla hudba jako nám, a dostat jejich muziku k fanouškům. Kultura, a především muzikál, je nedílnou součástí našich životů a chceme tuto celoživotní lásku zprostředkovat i ostatním,“ říká jeden ze zakladatelů platformy, zpěvák a herec Jan Kříž.

V sobotu 10. dubna 2021 od 18:30 hodin se uskuteční koncert muzikálové zpěvačky Nikoly Ciprové, která v posledních třech letech pravidelně vystupuje v pražských i regionálních muzikálových produkcích. Českobudějovická rodačka je pravnučkou plukovníka Milana Malého, válečného letce RAF a hrdiny od Tobruku. Jejím hostem bude kolega z branže Filip Hořejš. Přátelství a stejný naturel dvou výjimečných hlasů je nyní přivedly ke společnému koncertu. Na klavír toto pěvecké duo doprovodí hudební skladatel a dirigent Vojtěch Adamčík, šéf Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Vstupenky na on-line koncert lze pořídit na stránkách www.otevrenymidvermi.cz/shop.

Program večera zaplní převážně muzikálové písně, které doplní i rockový repertoár. „Natáčení koncertu nás neskutečně bavilo a věříme, že přeneseme na diváky svoji pozitivní energii, které je v dnešní době poskrovnu. Snažili jsme se vést koncert v uvolněné atmosféře, bez předem připraveného uhlazeného projevu. Mile mě překvapil profesionální přístup celého týmu mladého projektu Otevřenými dveřmi a studia TeaBoy Records, kde jsme natáčeli koncert. Nesmírně si vážím možnosti legálně zpívat pro neomezený počet diváků,“ oceňuje Nikola Ciprová. Díky on line streamu budou koncert sledovat i fanoušci z Německa, Slovenska, Anglie, USA, Ruska a Egypta.

(lho)
Foto archiv projektu Otevřenými dveřmi


ote02
ote03


Přidej komentář