Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Noc kostelů otevře také věže, krypty, zahrady

050622noc01
Českobudějovická diecéze v rámci Noci kostelů 2022 zpřístupní na sto třicet církevních objektů. V presbytáři kostela Sv. Petra a Pavla v Albrechticích nad Vltavou na Písecku mohou příchozí obdivovat nástěnnou malbu Posledního soudu
05.06.2022 10:51 | Ladislav Lhota

Již tradiční kulturně duchovní akce Noc kostelů připadá letos na pátek 10. června. Lidem bez rozdílu vyznání i bez vyznání se otevře kolem 1 700 kostelů a modliteben v České republice, v nichž mohou poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouhým výrazem minulosti, ale představují živou přítomnost. Ve většině zpřístupněných objektů včetně jihočeských bude nachystaný program, ve zbývajících lze tiše meditovat nad tím, co přinášelo inspiraci stavitelům křesťanských chrámů.

JIŽNÍ ČECHY – Českobudějovická diecéze, která ve svých hranicích přesahuje Jihočeský kraj, zpřístupní na sto třicet církevních staveb, od kostela Sv. Petra a Pavla v Albrechticích nad Vltavou po kostel Sv. Michaela, archanděla v Záhoří – Horním Záhoří (podle abecedy). Program vyplní komentované prohlídky, koncerty, přednášky, otevřené věže, krypty, zahrady, zajímavá setkání. Myšlenka Noci kostelů vznikla ve Vídni, odkud se rozšířila do celého Rakouska, České republiky a dalších zemí. „Přeji všem návštěvníkům kostelů, aby zažili pokoj a zklidnění, načerpali nové síly a mohli spolu s ostatními přijímat životní výzvy budoucnosti,“ vzkazuje Christoph kardinál Schönborn, arcibiskup vídeňský.  

(lho)
Foto www.nockostelu.cz


050622noc02


Přidej komentář