Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nová mapa přiblíží cyklistům krásy a zajímavosti Třeboňska

tre01
Jihočeské nebe se zrcadlí také na hladině Rožmberka, údajně největšího rybníka na zeměkouli. Nachází se šest kilometrů severně od Třeboně v okrese Jindřichův Hradec. Délka hráze čítá 2 430 metrů, vodní plocha zaujímá 489 hektarů
12.08.2020 14:13 | Ladislav Lhota

K vítaným pomocníkům v létě tráveném na Třeboňsku se zařadí co nevidět tištěná kreslená mapa části cyklotrasy Lužnice, která protíná celou turistickou oblast označovanou jako krajina dvojího nebe. Málokde jinde lze spatřit nebe nejen se zakloněnou hlavou, ale také při pohledu na hladinu některého z mnoha romantických rybníků. Aktuálně dokončovaná mapa nabídne vedle plánku cesty rovněž tipy na zajímavá místa v okolí nebo servisní informace o možnostech stravování a ubytování. Novinku uvítají především cyklisté včetně rodin s dětmi.

TŘEBOŇSKO – Celková délka trasy Třeboňskem měří šedesát pět kilometrů a navazuje na cyklostezku Lužnice – Nežárka. Jednotlivé etapy zvládnou i méně zdatní výletníci. Jedná se spíše o nenáročnou, místy středně náročnější trasu a terén. Necelá polovina trasy vede mimo motorovou dopravu, zbytek cyklisté sdílí s málo frekventovanými silnicemi třetí třídy. Kompletní cyklostezka Lužnice –Nežárka se dál větví na dvě trasy, přičemž jedna se vydává po meandrech a dále sleduje tok řeky Lužnice až do Týna nad Vltavou, druhá se drží toku Nežárky. Obě se sbíhají ve Veselí nad Lužnicí.

Třeboňsko zaujme architekturou, historií a přírodními krásami. Mimořádné přírodní hodnoty vedly k zařazení Třeboňska do sítě biosférických rezervací UNESCO v roce 1977 a vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko o dva roky později. Mezi nejatraktivnější turistické zajímavosti Třeboňska patří Slatinné lázně Třeboň, soběslavsko – veselská blata, záplavové mosty u Staré Hlíny, vodáky oblíbená řeka Lužnice, rybníky, cyklostezky a naučné stezky, zámky v Třeboni, Chlumu u Třeboně, Stráži nad Nežárkou, pískovny, města Třeboň, Veselí nad Lužnicí, České Velenice, Suchdol nad Lužnicí, církevní památky, Schwarzenberská hrobka, pivovar Regent a mnoho dalších.

(lho, tzc)
Foto Zdeněk Šubr, Petra Schinková, archiv JCCR


tre02
tre03
tre04
tre05


Přidej komentář