Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Obnova památek se nezastavila. Šijí se tam i roušky

obn01
V areálu zámku Hluboká se aktuálně provádí klíčová údržba rozlehlého parku a zahrad. Podle plánu pokračuje restaurování mobiliáře, který návštěvníci uvidí v nově zpřístupněném Valdštejnském apartmá ve druhém patře
25.03.2020 19:57 | Ladislav Lhota

Zahájení hlavní návštěvnické sezony v památkových objektech letos ovlivní pandemie onemocnění Covid–19. Na jihočeských památkách i přes nouzový stav jedou dál restaurátorské, stavební a přípravné práce. Vedle údržby nezapomínají správy objektů na pomoc spoluobčanům a zaměstnanci šijí ochranné obličejové roušky. „Obnova památek spolufinancovaná evropskými dotacemi pokračuje bez omezení. Museli jsme však zrušit kulturní akce spadající do první poloviny dubna,“ oznámil Petr Pavelec, ředitel územní památkové právy NPÚ Č. Budějovice.

JIŽNÍ ČECHY – Interiéry hradu Rožmberk i zámku v Jindřichově Hradci zkrášlí původní výmalba. Na hradě Landštejn restaurátoři konzervují omítky v románské kapli i torza sgrafit. Na zámku Hluboká připravují Valdštejnské apartmá, na zámku Dačice část bytu posledního majitele z rodu Dalbergů. Do nových pokojů v podkroví se podívají i návštěvníci Červené Lhoty, v klášteře Zlatá Koruna se prohlídková trasa rozšíří o historické toalety. V třeboňském parku se rýsují nové cesty, pokračuje obnova Mincovny na druhém nádvoří v Českém Krumlově. Pro zámek Vimperk se staví repliky renesančních kachlových kamen a restaurují se vzácné tapiserie.

(lho, tzp)
Foto Ladislav LhotaPřidej komentář