Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Od 1. října začíná prodej vstupenek na Otáčivé hlediště

rtc01
Nedojde-li k zásahu vyšší moci, vrátí se v létě 2021 plenérová představení Jihočeského divadla do podmanivého prostředí před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Letos se tady nehrálo, složité technické zařízení procházelo rekonstrukcí
30.09.2020 14:48 | Ladislav Lhota

Přesně o půlnoci z 30. září na 1. října startuje prodej vstupenek na Otáčivé hlediště v Českém Krumlově pro rok 2021. Jihočeské divadlo připravilo půltucet inscenací, které vyplní příští plenérovou sezonu. Čtyři kusy ze stávajícího repertoáru a dvě premiéry. Letní program otevře premiéra hry Muž Dvojhvězdy od Petra Formana. Diváci se mohou těšit na činoherní představení plné obrazů a divadelních zázraků.

Č. KRUMLOV – Následovat bude další činoherní novinka, tentokráte v režii Petra Zelenky s názvem Da Vinci. Půjde o komedii o cestě do časů proslulého mistra Leonarda. Jihočeské divadlo potěší i příznivce jiných žánrů, neboť na repertoáru zůstane divácky oblíbená baletní pohádka Šípková Růženka a muzikál Divotvorný hrnec. Jako velké lákadlo pro návštěvníky i ze vzdálených destinací funguje detektivní komedie Pes baskervillský, která se před točnou uvádí od roku 2015 a stále se těší nevšednímu zájmu. Poslední ze seznamu šesti uvedených inscenací bude dobrodružná rodinná podívaná Ztracený svět, na niž čeká derniérové uvedení.  

(lho, tzd)
Foto archiv Jihočeského divadla

Program Otáčivého hlediště 2021

10. 6. – 26. 6. 2020 premiéra Muž Dvojhvězdy / P. Forman, I. Arsenjev. Činoherní představení plné divadelních zázraků Zuřivý snílek Alexandr Grin vás vezme do svého světa plného fantazie, lásky i nenávisti, a ukáže vám, proč je tak důležité nevzdávat se svých přání a snů.
4. 7. – 31. 7. 2020 premiéra Da Vinci / P. Zelenka, O. Šubrtová. Komedie o cestě do časů Leonarda da Vinciho Co všechno se může stát, pokud jste ochotni obětovat vše za jeden pozoruhodný obraz? Historik umění Silvio zjistí, že žít v blízkosti génia v 15. století není vůbec jednoduché.
5. 8. - 15. 8. 2020 Divotvorný hrnec / B. Lane / V + W / E. Y. Harburg – F. Saidy. Muzikál Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání a plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v komediálních situacích autorské dvojice Voskovec a Werich, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea.
19. 8. - 22. 8. 2020 Šípková Růženka / P. I. Čajkovskij. Baletní pohádkový příběh Jednu z nejkrásnějších pohádek převedenou do taneční inscenace představí společně se sólisty baletu JD také členové Bohemia Baletu a studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy.
25. 8. - 12. 9. 2020 Pes Baskervillský / A. C. Doyle. Detektivní komedie Nejslavnější případ Sherlocka Holmese o záhadné smrti pána na baskervillském panství a pekelném psovi, který všem skutečně nahání strach.
6. 8. – 11. 9. 2020 derniéra Ztracený svět / A. C. Doyle / Z. Jecelín. Dobrodružná podívaná pro celou rodinu Příběh o putování skupinky anglických vědců do středu amazonského pralesa, kde se snaží nalézt důkazy o prehistorických zvířatech a na své cestě do historie se setkají nejen s opolidmi či pterodaktyly, ale na vlastní kůži zažijí i velkolepý příchod tyranosaura či velociraptorů.Přidej komentář