Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Od břehu Malše vzkazují: Nebojte se do divadla

neb01
Po muzikálu Evita, který byl v programu Jihočeského divadla na začátku devátého měsíce, následuje 12. září taneční představení Klíče odnikud, v němž stěžejní role nastudovali Julie De Meulemeester a Manuel Fernandez. O dva dny později bude mít tato skvělá choreografie derniéru
04.09.2020 13:38 | Ladislav Lhota

Jihočeské divadlo vstupuje v radostném očekávání do nové, nabité a také trochu neobvyklé sezony. Nejistota způsobená šířením covidu-19 zatím nezastavila žádný ze čtyř souborů, které jsou připravené hrát a společně vzkazují divákům: Nebojte se do divadla. Chceme pro vás hrát, chceme vás rozesmát a hlavně chceme, abyste se při návštěvě divadla cítili bezpečně. Sledujeme mimořádná opatření ze strany ministerstva zdravotnictví a následujeme jeho doporučení.

Č. BUDĚJOVICE – Vedení Jihočeského divadla doporučuje divákům zakupovat vstupenky online a pokud navštíví pokladnu v historické budově, nechť upřednostní bezkontaktní platbu. Při vstupu do budovy i v dalších prostorách je k dispozici dezinfekce. „Nešetříme dezinfekcí, prostory v divadle pravidelně uklízíme, od sedaček v hledišti po zábradlí u šaten. Buďte k sobě ohleduplní a udržujte v šatně, ve foyer, na toaletách i divadelním baru dvoumetrové rozestupy. Ve velkém sále Jihočeského divadle a v DK Metropol, kde hrajeme pro více než sto lidí, zakrývejte ústa rouškou, respirátorem, šátkem či šálou. Roušky lze zakoupit u našich uvaděčů,“ upozorňují divadelníci.

Divadelní personál dostal pro podzimní část sezony potřebné vybavení a také recept na dobrou náladu. Bude dodržovat všechna bezpečností doporučení. „Prosíme diváky, aby v průběhu návštěvy divadelního prostoru dbali pokynů našeho personálu. Máte teplotu, kašlete, necítíte se dobře? Prosíme, zůstaňte doma a vypravte se za námi, až budete fit. Děkujeme, že podporujete divadlo a kulturu i v současné nejisté době. Na oplátku vás budeme bavit skvělými představeními. Nadcházející sezona 2020–2021 jich bude plná,“ říká Gabriela Veselá z marketingového oddělení Jihočeského divadla.

(lho, tzd)
Foto Michal Siroň

Video:

Do divadla bezpečně - 1. díl 

Do divadla bezpečně - 2. díl 

3.díl / Jak je důležité MÝTI Filipa / https://youtu.be/YtWyD9MqWHM
Přidej komentář