Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Osvětlený DK Slavie navštíví trumpetista Laco Deczi

lad01
Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích bude jednou z dvaapadesáti koncertních zastávek trumpetisty Laca Decziho letos na podzim
23.11.2018 13:44 | Ladislav Lhota

Legendární československý (ano, československý) trumpetista Laco Deczi, který letos oslavil osmdesáté narozeniny, rozezní velký sál Kulturního domu Slavie v jihočeské metropoli. Historická budova kdysi Německého domu na nábřeží Malše se při této příležitosti v úterý 27. listopadu od 17 hodin obleče do unikátní světelné róby. Před koncertem fenomenálního umělce vyslovují organizátoři reálnou obavu, že velký sál nepojme všechny zájemce o tento hudební zážitek.

Č. BUDĚJOVICE – Svérázný hudebník, malíř, kontroverzní politický glosátor či moderátor poradny „Milý Laco“ patří k tradičním hostům Jihočeského jazzového festivalu, který v posledních šesti létech pořádal Decziho koncerty v obou klubových scénách DK Slavie. Aktuální počin se uskuteční ve velkém sále. Nejen kvůli uzavření Café Klubu Slavie a River Jazz & Blues Clubu, ale hlavně ve snaze poskytnout umělci rozměrnější koncertní prostor při příležitosti kulatého životního výročí.

Českobudějovická Slavie je jednou z dvaapadesáti zastávek, které si nezdolný „Laco“ a Celula New York zapsali do podzimního kalendáře před návratem do USA. „Na české hudební scéně si vybavuji pouze jeden příměr k intenzitě Lacova hraní a to je osoba Radima Hladíka. Ten zvládl i sto osmdesát vystoupení za jediný rok,“ připomíná Jiří Grauer, produkční a dramaturg Jihočeského jazzového festivalu.

Budova se rozzáří

Koncert Laca Decziho ve Slavii získá ještě druhý rozměr speciálním osvětlením budovy. Vytvořil ho architekt Martin Krupauer s Ateliérem 8000, realizace se zhostila společnost Signify – Phillips Lightning. Cílem je upozornit na skutečnost, že z objektu vyprchává společenský život, který sem patří odedávna. Originální světelná róba připomene význam a potenciál vzácné novorenesanční budovy pro kulturní a společenský život v krajském městě.

Společnost Signify osadí dům a jeho okolí programovatelnými reflektory, které představují světovou špičku v architektonickém osvětlení. Do Českých Budějovic je přivezou z Holandska. Rozzářená Slavie se stane alespoň na jeden večer nepřehlédnutelnou, stejně jako se již dávno stal nepřehlédnutelným její host Laco Deczi. Hlavní protagonista zahraje na trubku, dalšími členy Celula New York jsou Jan Uvíra – keyboard, Michael Krásný – basa, Valico Deczi – bicí. Koncert začne v 19.30.  

Ladislav Lhota
Foto Laco Deczi Facebook Gallery    


lad02
lad03
lad04
lad05
lad06


Přidej komentář