Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Otáčko projde rekonstrukcí. Herce vystřídají stavbaři

ofi01
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově letos nepřivítá ani jednoho diváka. Letní divadelní sezona se ruší kvůli celosvětové pandemii Covid-19. Místo herců nastoupí stavbaři a provedou rekonstrukci celého objektu. Předpokládané náklady dosáhnou výše dvacet čtyři miliony korun
06.04.2020 16:51 | Ladislav Lhota

Rada Statutárního města České Budějovice schválila návrh ředitele Jihočeského divadla Lukáše Průdka, kterým se ruší letošní sezona před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Vedení divadla přistoupilo k takovému kroku poprvé v dějinách. Vynutila si ho situace spojená s pandemií koronaviru způsobujícího onemocnění Covid–19. Městská rada zároveň schválila bezodkladné zahájení nutných oprav Otáčivého hlediště, aby nedošlo k ohrožení divadelního prvozu v roce 2021. Počítá se s náklady ve výši dvacet čtyři milony korun. 

Č. BUDĚJOVICE – Vedení Jihočeského divadla vydalo 6. dubna 2020 oficiální prohlášení, kterým vysvětluje zrušení letošní sezony v českokrumlovské zámecké zahradě. Dokument přinášíme v plném znění: 

Vážení zástupci médií, vážení návštěvníci Jihočeského divadla – letní scény před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. S ohledem na obtížnost predikce vývoje koronavirové pandemie a s přihlédnutím k vyhlášeným opatřením Vlády ČR, která s touto pandemií souvisí, přistoupilo Jihočeské divadlo k následujícímu opatření. Všechna představení plánovaná pro sezónu 2020 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově se ruší.

Toto opatření bylo projednáno a schváleno Radou města České Budějovice dne 6. dubna 2020. Zároveň bylo projednáno a schváleno, že této situace bude využito k bezodkladnému zahájení nutných oprav Otáčivého hlediště tak, aby nebyl ohrožen divadelní provoz v roce 2021. Vracení vstupného bude zahájeno po ukončení mimořádných opatření a zahájení provozu pokladny Jihočeského divadla.

O tomto termínu Vás budeme včas informovat. O navrácení vstupného lze zažádat i písemnou formou. Sledujte aktuální informace na www.jihoceskedivadlo.cz Vzniklé situace mimořádně litujeme a věříme, že všem našim divákům budeme moci zprostředkovat silné divadelní zážitky na některé z našich scén v Českých Budějovicích nebo v roce 2021 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově.

(lho, tzd)
Foto archiv Jihočeského divadlaPřidej komentář