Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ozvěny Febiofestu zavítají na Malou scénu DK Metropol

fe01
Zakladatelem a prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Febiofest je známý režisér Fero Fenič
23.03.2018 11:57 | Ladislav Lhota

Fanoušci filmových lahůdek se mohou těšit na sedmý ročník Regionálních ozvěn Febiofestu, který zavítá do Českých Budějovic v době od 26. do 28. března. Nabídne alespoň malou ochutnávku z nabitého programu Mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Ten vznikl v roce 1993 z iniciativy nezávislé společnosti Febio známého režiséra Fera Feniče a jeho hlavní část každoročně hostí Praha. Bylo tomu tak i letos v březnu při dvacátém pátém ročníku, jehož tvářemi se staly Catherine Deneuve či Daniela Kolářová.  

Č. BUDĚJOVICE – Febiofest začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky. Vyrostl z něho velký filmový festival, stále si však udržuje základní profil a cíl: všechno pro diváka. Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů.

Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci Regionálních ozvěn a festival nabízí možnost sledovat kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. „Regionální ozvěny Febiofestu  jsou jediným všeobecným filmovým festivalem na jihu Čech. Projekce jsou určené širokému okruhu diváků, nejen filmovým profesionálům a odborníkům,“ připomíná organizátor Ivo Brabec. Všechna letošní představení se uskuteční na Malé scéně DK Metropol. Vstupenky si mohou zájemci koupit v předprodeji na www.metropol-cb.cz. „Očekáváme, že přijde kolem tisícovky lidí,“ doplňuje Ivo Brabec.

(lho, tzf)
Foto archiv Febiofestu   

Program Regionálních ozvěn Febiofestu

Malá scéna Metropol, 26. – 28. března 2018

26. března v 19:00
Paříž počká

(zahajovací, neprodejná projekce)
USA 92 minut.
Anne žije ve stínu manžela, úspěšného filmového producenta, který se zajímá jen o svou práci. Její život nabere nečekaný spád, když se vydá na cestu z Cannes do Paříže s obchodním partnerem svého muže. Komediální road movie je pojatá jako pouť za dobrým jídlem, vínem a radostí ze života. Paříž počká (Bonjour Anne, 2016) natočila v jednaosmdesáti létech jako svůj hraný debut Eleanor Coppola, manželka slavného režiséra F. F. Coppoly.

27. března v 10:00
Paříž počká

(studentské představení)
USA 92 minut.

27. března v 17:00
Doktor Proktor a vana času

Norsko/Německo, rodinný film, 95 minut.
Doktor Proktor se vrací do minulosti, aby mohl změnit nežádoucí současnost. Chce zabránit své milované Julliette, aby si vzala za manžela strašného Clauda Cliché. Shodou nešťastných okolností ale doktor Proktor zůstane uvězněný v historii a nutně potřebuje pomoc svých věrných přátel Lízy a Bulíka. Svižný příběh o cestování časem je adaptace již druhé knihy pro děti, kterou napsal Jo Nesbø.

27. března ve 20:00
Nico, 1988

Itálie/ Belgie, 93 minut.
Nico je známá především jako múza Andyho Warhola a zpěvačka kultovní skupiny The Velvet Underground. Kromě toho byla také nesmlouvavá umělkyně s jasnou vizí. V posledním roce svého života se Nico vrací na hudební scénu a zároveň hledá cestu zpět ke svému synovi. Životopisné hudební drama ukazuje další tváře ikony šedesátých let a její znovuzrození jako umělkyně, matky i živé osoby za legendou.

28. března v 17:00
Archa stínů a světel
dokument ČR, 90 minut.
Martin a Osa Johnsonovi byli dokumentární průkopníci, kteří v době počátků kinematografie s nasazením vlastního života natáčeli nedotčenou africkou divočinu. Debut Jana Svatoše vypráví příběh o lásce na první pohled a odvaze čelit nástrahám neprobádaných končin, ale i společenským předsudkům a uměleckým konvencím. Film využívá originální archivní záběry, které dosud nebyly zveřejněné.

28. března ve 20:00
Foxtrot
Izrael (premiéra), 90 minut.
Zámožný telavivský pár se dozvídá, že jejich syn zemřel při výkonu vojenské služby. Snímek Foxtrot v retrospektivě ukazuje, co přesně mladý muž spolu s dalšími čtyřmi vojáky zažil na příhraničním kontrolním stanovišti. V závěru se děj stáčí opět k rodičům, šest měsíců poté. Realistické drama vyvolalo silnou kritiku izraelské vlády, při níž byli tvůrci obviněni z protiizraelských postojů.

 Přidej komentář