Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Patnáctá Noc kostelů bude znovu i na českém jihu

280523nko01
Patnáctý ročník celorepublikové akce Noc kostelů zavede v pátek 2. června zájemce do bezmála dvou tisícovek kostelů, kaplí či modliteben, v nichž bude pro příchozí nachystaný bohatý kulturní a naučný program v romantické atmosféře mnohdy běžně nepřístupných a svým způsobem tajuplných míst
28.05.2023 11:24 | Ladislav Lhota

Celorepubliková kulturní akce Noc kostelů otevře letos již po patnácté kostely, kaple a modlitebny všech církví pro veřejnost s bohatým programem, který nechá nahlédnout do běžně nepřístupných zákoutí historických staveb a přiblíží i nevěřícím místa, kde se mohou ztišit, zamyslet, najít povzbuzení, načerpat zajímavé informace nebo se potěšit poslechem příjemné hudby. V pátek 2. června mohou lidé v naší vlasti navštívit 1 771 církevních objektů, mnohé z nich také na jihu Čech.

JIŽNÍ ČECHY – Rozmach akce potvrzuje nárůst v počtu přihlášených chrámů, velkých i docela malých. Do premiérového ročníku 2009 se zapojilo Čechách a na Moravě dvacet pět kostelů, nyní se číslo přibližuje ke dvěma tisícům. Letošní novinkou je speciální program ve vězeňské kapli v Příbrami- Bytízu, nebude však přístupný veřejnosti. Diecéze Českobudějovická (římskokatolická církev) zpřístupní 138 objektů, jejichž abecední seznam začíná kostelem Sv. Petra a Pavla v Albrechticích nad Vltavou. V jihočeské metropoli bude k dispozici osmnáct kostelů a modliteben, vedle katedrály Sv. Mikuláše také Betlémský sbor CČSH v Rožnově nebo Sbor Bratrské jednoty Baptistů U Hvízdala.
Noc kostelů se koná také v Rakousku, Švýcarsku, Estonsku, Lotyšsku, Nizozemí a Německu.

(lho)
Foto
www.nockostelu.cz a Facebook  


280523nko02


Přidej komentář