Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Píseň Drž mě, prosím, získala Zlatou českou dvanáctku

drz01
Z alba Spolektiv - Vyřiďte doma pochází píseň Drž mě, prosím, se kterou protagonisté úspěšně soutěžili po dvanáct týdnů v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka a získali Zlatou českou dvanáctku
14.06.2021 10:13 | Ladislav Lhota

Českobudějovická folk rocková kapela Spolektiv uspěla v pořadu českého rozhlasu Dvojka s písní Drž mě, prosím, která vyšla na albu Spolektiv - Vyřiďte doma. Zkušení muzikanti získali Zlatou českou dvanáctku ve stejnojmenném pořadu, kde splnili podmínku a udrželi se v žebříčku dvanácti českých písniček po dobu dvanácti týdnů. Díky hlasům od posluchačů zasílaným prostřednictvím sms stanuli Jihočeši postupně na šesté, dvakrát páté, dvakrát třetí, třikrát druhé, na třetí a třikrát druhé příčce.

PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Česká dvanáctka vzniká ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů. Písničky do systému nabízejí interpreti, vydavatelé, manažeři. Nasazuje je dramaturgie pořadu v zájmu vyváženost. Každý týden soutěží na Dvojce dvanáct českých písniček. Tři skladby s nejnižším počtem hlasů jsou v následujícím kole nahrazené novými. Písnička, která se udrží v hitparádě dvanáct týdnů, získává Zlatou dvanáctku a stává se automaticky součástí playlistu Nočního proudu na ČRo Dvojka. Po dvanácti týdnech písnička vypadává, pokud ani jednou během této doby neskončí na prvním místě.

Píseň Drž mě, prosím, získala letos 13. června Zlatou českou dvanáctku. Text Luboše Šutráka Klejny zhudebnil Martin Jančura, zpívá Renata Melda Švecová. Nástrojové obsazení: Martin Jančura – kytara, Jarda Hnízdil – akordeon, Tonda Vidlák – klarinet, Jirka Regásek – baskytara, Lukáš Holec – housle, Radim Pígl – perkuse. „Děkujeme za všechny hlasy a vytrvalou podporu,“ sděluje vděčný kapelník Jaroslav Hnízdil. Úspěšnou skladbu si fanoušci vyslechnou naživo při nejbližších koncertech Spolektivu, které se konají v Boršově nad Vltavou 25. června, v budějovické Arpidě 27. června, v Třeboni 2. července a na Hrobských slavnostech o den později.

(lho)
Foto archiv Spolektivu


drz02
drz03


Přidej komentář