Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Plácida Dominga a jeho hosty ocenili diváci potleskem ve stoje

pld01
Osmdesátiletý a stále velmi vitální barytonista José Plácido Domingo zahájil svým vystoupením jubilejní 30. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Na pódium s ním přišly také pěvkyně Adriana Kučerová se Štěpánkou Pučálkovou. Za své výkony sklidili zasloužený aplaus
06.09.2021 12:57 | Ladislav Lhota

Jubilejní 30. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zahájil operní pěvec Plácido Domingo v prostoru Pivovarské zahrady 4. září galakoncertem se svými hosty Adrianou Kučerovou a Štěpánkou Pučálkovou. Před vyprodaným hledištěm s 1 700 hlavami zazněly operní árie a duety, tercety i španělské zarzuely. Diváci ocenili umělecké trio nadšeným a dlouhotrvajícím potleskem ve stoje. Festival pokračuje do 18. září a nabídne dalších devět koncertů na pěti různých místech.

Č. KRUMLOV – Úvod multižánrové hudební přehlídky se vydařil nad očekávání, což platilo i v případě nádherného počasí, přítomnosti mnoha významných osobností a spokojených návštěvníků. „Zahajovací galakoncert se proměnil ve zcela výjimečný večer, který se díky skvělým výkonům umělců určitě zapíše zlatým písmem do historie festivalu,“ prohlásil festivalový prezident Jaromír Boháč. Koncert si užil jeho hlavní aktér, barytonista Plácido Domingo. „Velice děkuji, že jsem dostal po deseti létech možnost znovu vystoupit v Českém Krumlově. Publikum bylo skvělé, což je důležité pro nás umělce. Nabíjí nás energií a nadšením,“ zdůraznil slavný pěvec.

Po boku Plácida Dominga se představily sopranistka Adriana Kučerová a mezzosopranistka Štěpánka Pučálková. Obě se shodly, že vystoupit v Českém Krumlově vedle operní legendy je nezapomenutelný zážitek. „Takovéto koncerty patří ke vzácným chvílím. Myslím, že každý zpěvák touží po příležitosti ocitnout se na jevišti s Plácidem Domingem,“ přiznala operní pěvkyně Adriana Kučerová. Mezi čestnými hosty se objevil místopředseda české vlády Karel Havlíček. „Koncert Plácida Dominga je zážitek na celý život. Velmi chválím organizátory. Krumlovský festival se podle mého názoru dostává do absolutního čela všech festivalů v České republice,“ uvedl ministr.  

Jedinečné vystoupení si nenechal ujít starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Viděl a slyšel jsem Plácida Dominga v Českém Krumlově před deseti léty. Tehdy se koncert uskutečnil na parkovišti pod poštou, což se z vizuálního hlediska nedá srovnat s Pivovarskou zahradou, kde se nyní pořádají koncerty. Hudební zážitek byl arciť stejně úžasný jako při mistrově krumlovské premiéře. Vitalita pana Dominga byla cítit z každé skladby. Byl jsem naprosto nadšený z koncertu a těším se na další z festivalové produkce,“ konstatoval první muž na radnici. „Čekají nás další krásné koncerty s velkými světovými i domácími interprety,“ ujistil Jaromír Boháč.

(lho, tzf)
Foto archiv MHF Český Krumlov


pld02
pld03


Přidej komentář