Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Pod Černou věží bude pulzovat jihočeský Montmartre

230622mpv01
Montmartre pod Černou věží jako novinka letošního Festivalu pouličního umění v Českých Budějovicích nabídne hudební, divadelní a kejklířská vystoupení, četná setkání s výtvarným uměním a také workshopy určené příchozím. V centru Českých Budějovic bude živo celý poslední víkend v červnu
23.06.2022 13:23 | Ladislav Lhota

Součástí Festivalu pouličního umění v krajském městě bude letos novinka v podobě Montmartru pod Černou věží. Pořadatelé z Arsklubu, zájmového sdružení umělců všech žánrů, přicházejí s pestrým programem výtvarným, hudebním, divadelním, ale i workshopy. Návštěvníci si poslechnou studenty konzervatoře a pouliční muzikanty, zatleskají divadelníkům i tanečníkům, potěší je šansony. Setkání umělců všech žánrů s veřejností v prostoru kolem Černé věže, v Hroznové ulici a Galerii Na dvorku se koná poslední červnový víkend 25. – 26. června.

Č. BUDĚJOVICE – Celý víkend bude věnovaný umělecké produkci, výstavám, výtvarným a kejklířským workshopům. Nebudou chybět ukázky výtvarných prací za přítomnosti autorů, jimiž jsou P. Písařík, M. Konrád, D. Barde, J. Honiss, M. Martenek, Z. Kotisová, H. Nýdlová, ale i členové Základní umělecké školy B. Jeremiáše včetně Akademie III. věku. Program uvádí kejklíř Slávek, účinkují Škytavka S. Kahudy, M. Rychtařík, K. Hajná, Pták lajf, SUD, Cetare, Potulný čajovník, HANG VATO a další. Ke každé zakoupené placce s logem Montmartre bude připojený slosovatelný lístek o sprayogramm Petra Písaříka v hodnotě osmnáct až dvacet tisíc korun.  

(lho, wel)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice

Program:

Sobota 25. června 13 – 22 hodin
Zahájení s trubači a ptáky na chůdách
Old Steamboat Jazz Band
Divadlo Studna
Líba a spol.
Bora Debnárová a Ondřej Lipovský – divadlo konstruovaného vzrušení
Divadlo Víťi Marčíka
Trio Jiří Halada, Jiří Hebík, Alice Halada
Neděle  26. června 10 – 17 hodin
Zahájení s trubači a ptáky na chůdách
Divadlo Potulného čajovníka
Les (B)RELations
Studio dell´arte
Synové Velké Opalice
Konzervatoř ČB
String 5
Swing Trio Avalon


230622mpv02


Přidej komentář