Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Podzim U Kapličky odpíchnou Nahoře, Výborný trio, Devítka

040922vek01
Výborný trio v čele s baskytaristou Jiřím Výborným bude jedním ze třech hudebních těles, která společným vystoupením v českobudějovickém Divadle U Kapličky odstartují v pátek 23. září podzimní část šestého ročníku koncertní série Večery S. Připojí se kapely Nahoře a Devítka
04.09.2022 15:23 | Ladislav Lhota

Hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky v Č. Budějovicích pokračuje v pátek 23. září pátým koncertem, který otevře podzimní část šestého ročníku. Zajímavá exkurze do různých autorských stylů, v níž málokdy chybí překvapení, se tentokrát spojí s vystoupením kapel Nahoře (český folk, jazz, šanson), Výborný trio (jazz, latin, funk) a Devítka (folk). Vstupenky za 160 lze získat v předprodeji na CBsystemu nebo v prodejně hudebních nástrojů Melodie u Černé věže. V místě koncertu budou stát 200 korun.

Č. BUDĚJOVICE – Šestičlenná kapela Nahoře ve své tvorbě vychází z českého folku, jazzu i šansonu a nechá se inspirovat i zahraničními lidovkami. Na jevišti překvapuje autorským postpubertálním folkem a šansonem nebo zhudebněním vybraných českých básní. Výborný trio je jazz, latin až funková kapela z Českobudějovicka. Ostřílený baskytarista Jiří Výborný si přizval skvělé spoluhráče a společně se věnují interpretaci skladeb, které napsali Miles Davis, Chick Corea či Joe Zawinul.

Devítka již tři desítky let neodmyslitelně patří do stálých vod české folkové muziky. Kapela se opírá o zaručeně původní repertoár melodických písniček Honzy Brože s citlivými a většinou romantickými texty. Zvuk kapely stojí na barevných kombinacích kytar, kláves a rytmicky pevné baskytaře. Sólové zpěvy Honzy a Jindřišky Brožových barevně doplňují výrazné hlasy ostatních muzikantů. Honza s Jindřiškou celkem patnáct let účinkovali ve skupině Žalman a spol.

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S


040922vek02
040922vek03


Přidej komentář